wtorek, 18 stycznia 2022

Targ mięsny

Tytuł: Targ mięsny
Tytuł oryginału: Meat Market
Autor: Juno Dawson
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 448
Wydawnictwo: Books4YA


"Nadszedł kolejny Londyński Tydzień Mody, a ja jak przez mgłę słyszę grzechot kości patykowatych modelek chwiejnym krokiem przemierzających okolice Somerset House. Czy tylko mi się wydaje, drogie panie, czy te zagłodzone wraki robią się chudsze z każdym kolejnym rokiem?"

Jana Novak jest zwyczajną dziewczyną o nietypowym wyglądzie. Jest chuda, wysoka i tyczkowata. Źle czuje się ze swoim wyglądem, ale wszystko nagle się zmienia, kiedy dostaje propozycję zostania modelką. Czuje się dowartościowana i wyjątkowa. Ale to nie potrwa zbyt długo.


 "Nie mów nikomu. To zakazane." 

Świat modelek, z wierzchu kolorowy, brokatowy, lśniący w blasku fleszy, ma także drugie dno - jest targiem mięsnym. Oprócz pieniędzy i sławy, czycha w nim wiele niebezpieczeństw, na które młode dziewczyny nie są przygotowane.


 "Jeśli to miłość, poddaj się jej." 

Mięsny targ to książka skierowana do młodszych czytelniczek. Pokazuje jak w rzeczywistości wygląda życie modelki i świat modelingu na przykładzie Jany Novak. Bo to, co my widzimy z zewnątrz, może być piękne, może kusić i obiecywać wiele, ale w rzeczywistości takie nie jest. Powieść inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami i przedstawia brutalną rzeczywistość. Może być przestrogą dla młodych dziewczyn, które marzą o modelingu i liczą na łatwy zarobek oraz dużą sławę.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Books4YA.

Moja ocena:
7/10
 

5 komentarzy:

 1. Coś dla mojej siostrzenicy, która marzy o zostaniu modelką.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten tytuł jak najbardziej mnie zaciekawił. Zapisuje na listę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Poczytam jeszcze o tej książce. Może polecę młodszej siostrze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale dobrałaś cytat. Po takim wstępie trudno nie chcieć przeczytać całości.

  OdpowiedzUsuń