wtorek, 25 stycznia 2022

36 pytań, by cię poznać. 4 minuty, by pokochać

Tytuł: 36 pytań, by cię poznać. 4 minuty,  by pokochać
Tytuł oryginału: 36 Preguntas Para Conocerte y 4 Minutos Para Amarte
Autor: Jordi Sierra i Fabra
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 304
Wydawnictwo: Zielona Sowa

"Ktoś opracował listę pytań, które dwie osoby mają sobie wzajemnie zadać i szczerze na nie odpowiedzieć. Jest ich trzydzieści sześć. Ten, kto to wymyślił chciał udowodnić, że dwie obce osoby mogą się dzięki temu w sobie zakochać, jeśli na koniec będą patrzeć sobie uważnie w oczy przez cztery minuty."

Marcos różni się od swoich równieśników - nie przepada za imprezami i alkoholem, chce zwiedzić świat i ma poważne plany na przyszłość. Leczy też złamane serce po rozstaniu z dziewczyną. Podczas jednej imprezy, która dla niego była kompletną porażką, dostrzega najpiękniejszą dziewczynę, która tańczy..


   "Najgorsze w snach jest to, że trzeba się obudzić (...)."

Bibiana jest najbardziej niezwykłą dziewczyną, jaką spotkał. Marcus jest nię oczarowany od pierwszej chwili. Już po kilku spotkaniach wie, że to ta jedyna i że zrobi wszystko, by byli razem. Dziewczyna jednak ciągle ma przed nim sekrety i nic nie mówi o sobie. Prosi go o więcej czasu, bo boi się, że kiedy prawda wyjdzie na jaw - zmieni się między nimi wszystko.


 "Jeśli nie tak wygląda miłość, to jak?" 

Przyznam szczerze, że nie wiem co napisać, żeby nie zdradzić zbyt wiele. Może zacznę od tego, że bohaterowie są nastolatkami i książka skierowana jest do młodszych czytelników. Problem jednak poruszony w książce dotyczy nie tylko osoby młode, a sam Marcos zaimponował mi swoją dojrzałą postawą, bo nie wiem jak wielu dorosłych mężczyzn sprostałoby wyzwaniom, z którymi on sobie świetnie poradził. Nie napiszę Wam czego dotyczył problem, ani nie dam Wam wskazówki, bo wiele emocji towarzyszyło mi podczas czytania i zastanawiania się, o co może chodzić i nie chcę Wam tego odbierać. Cała ta powieść przepełniona jest emocjami, które odbierałam całą sobą. Wciąż je jeszcze czuję.

 Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zielona Sowa.

Moja ocena:
10/10


3 komentarze:

  1. Co prawda, nie należę do grupy docelowej, dla której adresowana jest ta książka, ale jestem jej ciekawa.

    OdpowiedzUsuń
  2. No, masz dar do wybierania najciekawszych fragmentów. :) Znowu zaintrygowałaś mnie tym wprowadzenie z cytatem. Myślę, że to książka dla mnie. Ostatnio szukam luźniejszych i młodzieżowych.

    OdpowiedzUsuń