niedziela, 2 stycznia 2022

Pani Kusząca

Tytuł: Pani Kusząca
Tytuł oryginału: Madam Temptress
Autor: Meghan March
Cykl: Magnolia (2)
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 248
Wydawnictwo: Editio

"Zawsze tak się dzieje, gdy mamy do czynienia z prawdziwą miłością. (...) Ona sprawia, że stajesz się silniejsza, niż kiedykolwiek marzyłaś, i pozwala na robienie rzeczy, których nie uważałaś za możliwe."

 

Magnolia już dawno przestała czekać na Mosesa, ale on wrócił. Tylko dla niej. Nie liczył się dla niego nikt inny. Oboje pragną zaznać spokoju i domowego ciepła we własnych ramionach. Ale przeszłość nie zapomina i nie chce im pozwolić tak szybko odejść.


 "Czuję się wygrany, gdy każdego ranka budzę się obok ciebie." 

Magnoli grozi niebezpieczeństwo. Ktoś zabija, pojawiają się kolejne ofiary, a wszystko wskazuje na to, że to ona jest głównym celem. I to właśnie wtedy, kiedy chciała rozpocząć nowe życie, będzie musiała rozliczyć się ze światem za swoje grzechy i stawić czoła śmiertelnemu zagrożeniu.


 "Najpierw wytrzymamy minutę. Potem godzinę. I tak dzień za dniem."

Pani Kusząca kończy dylogię Magnolia. Ta część jest jeszcze bardziej emocjonująca niż poprzednia. Wątki kryminalne są jeszcze bardziej wyeksponowane, podobnie jak romantyczne. Także autorka wplotła tutaj przyjaźń, która również odegrała ważną rolę. Co do Mosesa - polubiłam go chyba jeszcze bardziej. Ten mężczyzna... on zrobiłby dla Magnolii wszystko, zabiłby dla niej, zginął... Chyba nie było rzeczy, której by nie zrobił. Magnolia również wywarła na mnie pozytywne wrażenie. Wydawała mi się bardzo dojrzała i gotowa do poświęceń za tych, których kochała. Jeszcze w poprzedniej części poczułam do niej ogromną sympatię, a w tej, tak się z nią zżyłam, że ciężko mi się było z nią rozstawać. Podobnie jak z Mosesem. Już nie mogę doczekać się kolejnych historii wychodzących spod pióra autorki. Mam nadzieję, że jeszcze wspomni o tych bohaterach w innych powieściach. 

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Editio.

Moja ocena:
9/10
 

6 komentarzy:

 1. Pierwszą część już mam w planach przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie czuć sympatię do bohaterki ❤

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawie się zapowiada. Nie poznałam jeszcze pierwszego tomu, ale chętnie to zmienię :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio ta dylogia często mi się przewija :) Może się skusze :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Aż tak mnie ta książka nie kusi, ale się jeszcze zastanowię ;)

  OdpowiedzUsuń