czwartek, 9 listopada 2017

Bullet Book

Tytuł: Bullet Book. Bądź pięknie zorganizowana
Tytuł oryginału: The Little Bullet Book. Be Gorgeously Organized
Autor: David Sinden
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 224
Wydawnictwo: Insignis


"Zacznijmy od zrobienia tego, co konieczne. Potem zrób to, co możliwe. Ani się obejrzysz, a dokonasz niemożliwego."

     

Ostatnio zrecenzowałam Twój Rok z Bullet Bookiem. Dzięki niemu można nauczyć się jak kreatywnie i pięknie stworzyć Bullet Book bez strachu i bez błędów. Teraz czas na Bullet Book, który pomoże nam wszystko zapamiętać i zorganizować sobie życie bez większych problemów i trudności."Zanim zabierzesz się do pracy, uszereguj zadania według kryteriów ważności i pilności."

Prawda jest taka, że Bullet Book tworzymy sami. Owszem autor zapoczątkował jakiś schemat, ale właściwie nie wiele nam narzucił. Zostawił wiele pustych miejsc, które to my same musimy uzupełnić tak jak nam to odpowiada. Książka podzielona została na rozdziały merytoryczne. Każdy rozdział zawiera mnóstwo ciekawych porad i przydatnych wskazówek. Na samym początku znajdują się przykłady różnych sposobów na planowanie roku, miesiąca, tygodnia, różnych wydarzeń... z gotowymi tabelkami, oznaczeniami, symbolami... W kilku słowach także wyjaśnione zostało jak praktycznie korzystać z Bullet Booka, a także zamieszczone zostały wskazówki jak ułatwić sobie życie.
"Nowy dzień to nowy początek."

Bardzo podoba mi się, że autor zamieścił tutaj bardzo przydane wskazówki. W kolejnych rozdziałach można dowiedzieć się jak właściwie rozplanowywać czas, jak dobrze wykorzystać planer, a także jak efektywnie uczyć się języków, zastanowić nad własnym życiem, ustalić hierarchię wartości i znaleźć czas dla siebie.... Autor wzbogacił także Bullet Book świetnymi cytatami, które czsami motywują, a czasami zachęcają do refleksji...


"Ciesz się tą chwilą. Ta chwila to Twoje życie."
Bullet Book to książka, która pozwoli ci zachować równowagę między określaniem celów krótko- i długo-terminowych, zachęci cię do tworzenia własnych kreatywnych list i podsunie ci mnóstwo inspirujących wskazówek. Planuj z prawdziwą przyjemnością, osiągnij równowagę w życiu, kontroluj harmonogram, realizuj cele i marzenia, żyj życiem, jakiego pragniesz! Ja zaczynam już dziś!

3 komentarze:

 1. Pomysł świetny, ale w tej chwili chyba nie dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny ten planer, bardzo mi się podoba... może czegoś takiego właśnie potrzebuję? Muszę poszukać go w księgarni i zobaczyć jak to wygląda...
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Według mnie te wszystkie bullet booki i inne tego typu planery to pochłaniacz czasu i pieniędzy.

  Pozdrawiam. i zapraszam do mnie :)
  Kasia
  http://misskatherinesblog.blogspot.com
  IG @misskatherinesblog (https://www.instagram.com/misskatherinesblog/)

  OdpowiedzUsuń