wtorek, 21 listopada 2017

Przebudzenie Olivii

Tytuł: Przebudzenie Olivii
Tytuł oryginału: Waking Olivia
Autor:Elizabeth O'Roark
Rok wydania: 2017
Liczba stron:
Wydawnictwo: Kobiece


"Wparowała do tego pokoju niczym modelka na wybiegu, cała opalona, z nogami do samej szyi, wielkimi, zielonymi oczami i wszystkowiedzącym uśmiechem. Taka dziewczyna stwarza problem samym swym istnieniem, po czym rozmyślnie go tylko eskaluje."


Olivia przenosi się na nową uczelnię. Pragnie naprawić błędy popełnione w poprzednim miejscu i zacząć wszystko od nowa. Całym jej życiem jest bieganie. Wie, że zrobi wszystko, by być najlepsza. Niestety momenty z przeszłości nie pozwalają jej normalnie funkcjonować. Dziewczyna biega przez sen. Zbyt często budzi się poobdzierana, z otarciami i pokaleczonymi stopami parę kilometrów od mieszkania. Ktoś musi położyć temu kres. Olivia nie zamierza jednak przyjmować od nikogo pomocy.

Wydawnictwo Kobiece
  "Czuję, jakbym stała nad przepaścią, i jedyne, co mi zostaje, to skoczyć."

Will, nowy trener Olivii, od początku czuje do dziewczyny ogromną niechęć. Nie chce problematycznej zawodniczki w swojej drużynie i nie podziela zachwytów nad jej umiejętnościami. Pragnie, by odeszła jak najszybciej. Wciąż jest z niej niezadowolony. Kiedy jednak Will dowiaduje się o dziwnej przypadłości Olivii, postanawia jej pomóc . W noce poprzedzające zawody zabiera Olivię na rodzinną farmę i pilnuje, aby ta nie biegała przez sen. Powoli pomiędzy biegaczką a trenerem zaczyna rodzić się sympatia, która z czasem przekształca się w gorące uczucie. Ale czy zakazany związek z nauczycielem ma szanse się rozwinąć i przetrwać? 


"Coś drga w kąciku jej ust. I nagle zdaje mi się, że warto było tyle się z nią naużerać, byle tylko zobaczyć, jak prawie się uśmiecha." 

Olivia to dziewczyna z wypisanym na czole Kłopoty i to przez duże "K". Kłopoty to ostatnie czego Will potrzebuje. Nie potrafi być jednak obojętny na cierpienie dziewczyny, nie potrafi sprawić, by ona sama stała się dla niego obojętna. Jest zazdrosny o każdego mężczyznę, który ma na nią ochotę. A jest takich wielu. Olivia jest niezwykle piękna i niezależna co bardzo przyciąga facetów. Jest też ostra, zadziorna i bardzo błyskotliwa, czasami nawet agresywna. Z drugiej strony jest niezwykle krucha, wrażliwa i delikatna. Uwielbiam takie bohaterki jak ona. Niesamowicie ubawiłam się czytając jej cięte riposty i złośliwe myśli. 

  
"W chwilach takich jak ta nieomal żałuję, że nie jestem dobrym człowiekiem. Taki, który umie uszczęśliwiać innych. Albo przynajmniej takim, który ich nie krzywdzi." 

Autorka zrobiła coś co jest rzadko spotykane w romansach. Na początek wystawiła relacje, budowę ich, zacieśnianie więzi. Pożądanie pojawiło się dosyć późno. Na dodatek bohaterowie walczyli z nim, początkowo nawet skutecznie. Zazwyczaj wątki erotyczne dominują już od początku w tego typu książkach. W tym przypadku autorka podeszła do sprawy zupełnie inaczej i bardzo mi się to podobało. Do tego styl autorki jest cudowny. Bohaterowie wspaniale wykreowani. Fabuła niezwykła. Ta książka przenosi mnie do innego świata.

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu.

Moja ocena:
10/10

6 komentarzy:

 1. Fabuła wydaje się interesująca, więc przeczytam tę książkę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam ją w pamięci. Chętnie po nią sięgnę w przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe... zapisuję i poszukam!
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Maksymalna nota, zatem warto zapamiętać tytuł, przyda się na poprawę nastroju. :)

  OdpowiedzUsuń