środa, 30 września 2020

Mali Mężczyźmi

Tytuł: Mali Mężczyźni
Tytuł oryginału: The Little Men
Autor: Louisa May Alcott
Cykl: Małe Kobietki (3)
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 464
Wydawnictwo: MG


"Miłość jest bowiem kwiatem, który rośnie na każdym gruncie, wszędzie dokonuje cudów, nie dając się zastraszyć jesiennym chłodom ani zimowym śniegom, kwitnie i wonieje przez cały rok i jest błogosławieństwem zarówno dla darzących, jak i obdarzonych."

Minęło już trochę czasu. Jo jest teraz dorosłą dorosłą kobietą, żoną i panią Bhaer. Zakłada wraz z mężem i prowadzi w Plumfield szkołę dla chłopców. Ale uczestniczą do niej także i dziewczynki. Jo jest dla nich nie tylko nauczycielką, ale przede wszystkim bliską osobą, która się o nich troszczy i opiekuje nimi."One mi przynajmniej ufają."

Mali Mężczyźni to książka, którą spokojnie można czytać nie znając poprzednich części, ale jednak lepiej się czyta znając wcześniejsze losy bohaterki. Można lepiej wszystko zrozumieć i dobrze jej się przyjrzeć. Powieść napisana jest w tym samym klimacie co Małe Kobietki i Dobre Żony. Mnóstwo tu zabaw, spot i figli, a także ciepła. Można tu się wzruszyć i zatrzymać na chwilę w tym świecie. Powieść z pewnością przypadnie do gustu tym, którzy pokochali już poprzednie tomy i tak samo skradnie im serce.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu MG.

Moja ocena:
9/10

4 komentarze:

 1. Przyznam szczerze, że nie do końca wczułam się w fenomen Małych Kobietek, więc i na tę książkę nie mam specjalnej ochoty...
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiem czemu ale zarówno Małe Kobietki jak i ta książka mnie nie przekonują

  OdpowiedzUsuń
 3. Małe Kobietki mi się podobały, więc tę też mam w planach ❤

  OdpowiedzUsuń
 4. Przede mną jeszcze Małe kobietki. 😊

  OdpowiedzUsuń