poniedziałek, 21 września 2020

W deszczu

Tytuł: W deszczu
Autor: Anna Dąbrowska
Cykl: Płomienie (2)
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 342
Wydawnictwo: Novae Res

"Piłem, by zapomnieć o tym, gdzie się znajdowałem, i dlatego, że znowu zahaczyłem myślami o przeszłość. Nie chciałem do niej wracać, bo wypompowywała ze mnie wszystkie siły. Kiedy je traciłem, leżałem w łóżku i wpatrywałem się w sufit. Wpadałem w stan apatii."

Aleks, perkusista znanego zespołu, decyduje się na powrót do domu, by uporać się z demonami przeszłości. Mężczyzna chce uwolnić się od tragicznych wspomnień, których, jako dziecko, był świadkiem. Będzie to trudna podróż opowiedziana kroplami deszczu..


"Pragnąłem w końcu być sobą."

Kiedy był małym chłopcem i stracił najważniejszą kobietę swojego życia, spotkał mężczyznę, który uświadomił mu jak cudowny może być deszcz. To właśnie on zajmował w jego życiu najważniejsze miejsce razem z muzyką. A także dziewczyna, którą stracił będąc nastolatkiem. Czy teraz uda mu się wyjaśnić co wtedy się wydarzyło?


"Chciałem ściągnąć maskę i móc swobodnie oddychać."

W deszczu to drugi tom serii, ale możecie spokojnie po niego sięgnąć nie znając poprzedniej części, bo opowiadają różne historie. Książka zrobiła na mnie niemałe wrażenie. Od początku była inna, stanowcza. Może to dlatego, że opowiada historię mężczyzny i wszystko widać jego oczami. To bardzo miła odmiana. Nie ma tu takiego typowego kobiecego przeżywania każdej błahostki, są za to stabilne uczucia, głębokie uczucia dorosłego mężczyzny, ale także i małego chłopca, który zawsze chciał być dzielny. Bardzo mi się podoba, że wszystko tu jest konkretne. Nie ma uciekania od problemów, tylko konfrontacja z nimi. Nie ma mazania się po kątach i szukania dziury w całym, ale jest dążenie do celu. Muszę przyznać, że to było bardzo przyjemne i chętnie jeszcze bym przeczytała takie książki.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Novae Res.

Moja ocena:
9/10

5 komentarzy:

 1. Dla mnie również jest to wspaniała książka, którą wszystkim gorąco polecam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niedawno dodali na Legimi, więc niebawem będę ją czytać.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam, podobała mi się, ale według mnie to trochę zbyt melancholijna była.

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi bardzo interesująco. Będę ją mieć na uwadze!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń