sobota, 3 października 2020

Nadszedł ten dzień

Tytuł: Nadszedł ten dzień
Autor: Monika Koszewska
Rok wydania: 2020

Liczba stron: 446

Wydawnictwo: Novae Res"Ostatnie sześć dni było pełne niespodzianek, każdego dnia pojawiało się coś nowego. Największą niespodzianką był pocałunek, najdłuższy i najbardziej namiętny, jaki do tej pory przeżyłam. Od niego wszystko się zaczęło."

 

Maria odniosła sukces. Ma trzydzieści lat, pracuje w dużej firmie kosmetycznej i jest przekonana, że znalazła miłość swojego życia. Właśnie wróciła z wyjazdu służbowego z Kijowa. Zarazem też opuściła mężczyznę, którego kocha. Kobieta pragnie jednak stworzyć z Mikołajem poważny związek. 

"Brak wiedzy, umiejętności i wychowania."
 
Mikołaj jest oczarowany Marią i na każdym kroku jej to okazuje. Wszystko wskazuje na to, że tych dwoje jest dla siebie stworzonych. Jednak czy uda im się przetrwać próbę czasu? Tymczasem w pracy wiele się dzieje. Czy kobiecie uda się pogodzić życie zawodowe z uczuciowym? Otwiera się przed nią zupełnie nowy rozdział w życiu...
 

 "Co za kobieta. Jak można tak histeryzować?" 
 
Nadszedł ten dzień to kontynuacja. Historia opowiada o Marii, kobiecie pracującej, która w końcu znalazła miłość. Ale to nie czas na happy end. Pomimo, że autorka pisze bardzo lekko, to przemyciła tu trochę ważnych problemów, ciężkich tematów. Na pierwszy plan wysuwa się alkoholizm. Świetnie zostało tu przedstawione jaki może mieć wpływ na wiele aspektów, w tym na najbliższych osoby uzależnionej. Książka wciągnęła mnie jeszcze bardziej niż jej poprzedniczka.
 
Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Novae Res.
 
Moja ocena:
9/10  

3 komentarze: