wtorek, 3 maja 2022

Grant

Tytuł: Grant
Tytuł oryginału:
One man’s art
Autor: Nora Roberts
Cykl: MacGregorowie (4)
Rok wydania: 2022
Liczba stron: 303
Wydawnictwo: HarperCollins


"Kocham cię, ale... Właśnie tak powiedział.
Nie, tego nie mogła zrozumieć. Miłość sprawia, że wszystko staje się możliwe. Miłość wiele zmienia. Gdyby naprawdę ją kochał, zrozumiałby to."

 

Grant Campbell zamieszkał w swojej latarni morskiej w małym miasteczku, z dala od ludzi i od świata. Trzyma się od wszystkich z daleka, bo nie chce się poświęcać dla nikogo. Jego ojciec zawsze była dla świata, a świat go zabił. Grant nie chce tak. Woli pracować nad kolejnymi odcinkami komiksu i nie życzy sobie, by ktokolwiek zakłócał jego spokój.

 


"Wydaje Ci się, że możesz tak wtargnąć w moje życie, wziąć sobie co zechcesz, i nic mi nie zostawić?"

Wszystko się zmienia, kiedy do jego samotni niespodziewanie wtargnęła niezwykle piękna i przemoczona kobieta podczas burzy. Nie chciał jej przyjąć, ale nie mógł też wyrzucić. Gennie od tej pory stanie się częstym bywalcem jego skrawka ziemi malując piękne widoki i zaburzając jego spokój.


 "Nie wiesz, że im mniej komuś o sobie mówisz, tym większą budzisz ciekawość? Lepiej już coś zmyślić, niż nic nie powiedzieć." 

Grant to bardzo lekka, przyjemna, ale też i nie wymagająca powieść. Bohaterowie są tu trochę szablonowi, a ich zachowanie czasami bywa nielogiczne i absuradlne ale da się ich polubić. Fabuła jest bardzo przewidywalna i w sumie to chyba nic mnie nie zaskoczyło od samego początku, aż do końca. Jak dla mnie, ta część, była najsłabsza z całej serii o MacGregorach, ale z kolei zakończenie najmocniej mnie rozczuliło i udzieliły mi się emocje bohaterów. Grant to idealna lektura na jeden wieczór, żeby się zrelaksować - niewymagająca, lekka i przyjemna. 

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu HarperCollins.

Moja ocena:
7/10
 

7 komentarzy:

 1. Myślę, że będzie ją się świetnie czytało podczas weekendowego relaksu w ogrodzie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mieszkanie w latarni musi być ciekawe. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię twórczość Nory Roberts, dlatego chętnie zapoznam się z powyższą książką.

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam serdecznie ♡
  Wspaniała recenzja. To na pewno ciekawa książka :) Wydaje mi się, że będzie idealną lekturą na spokojne, leniwe letnie dni :) Dziękuję za inspirację :)
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
 5. Znam kilka książek Autorki, ale tego cyklu jeszcze nie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Średnio lubię się z Norą Roberts

  OdpowiedzUsuń