środa, 11 maja 2022

Zimny Trop

Tytuł: Zimny Trop
Autor: Beata & Eugeniusz Dębscy
Cykl: Tomek Winkler (2)
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 352
Wydawnictwo: Agora


"- Sztućców używamy do jedzenia, nie do akcentowania głupich wypowiedzi - oświadczyła kamiennym tonem Roma.
- Jesteś bezczelna, babciu. Sama dźgasz nim we wszystkie strony, a mnie opieprzasz za jeden jedyny, niesankcjonowany etykietą ruch."

  

Tomek Winkler, prywatny detektyw z Wrocławia, jeszcze nie wydobrzał po ostatniej makabrycznej sprawie, a na jego biurku pojawia się kolejna. Tym razem zwraca się do niego po pomoc Roma Wiśniowiecka, sarkastyczna emerytka i znawczyni dobrego koniaku, a prywatnie jego własna babcia.


 "Lepszy wątły przyjaciel niż krzepki wróg." 

W urokliwym uzdorwisku w Polanicy zniknął bez śladu znajomy Romy – starszy pan. Nic nie wskazuje na to, że ktokolwiek mógłby życzyć mu źle, jednak Tomek ma co do tego inne zdanie. Niestety tropy ciągle zasypuje śnieg, a byli koledzy z policji ciągle wszystko utrudniają. Echa poprzedniej sprawy wciąż nie ucichły i zdecydowanie nie wszystkim podoba się, że Winkler ostatnim razem wyszedł z tarapatów cało.
 

"Pozostała tylko marzeniem, ukształtowana kobieta i jej płonące oczy, choć wydawało się, że szary oczy płonąć nie mogą.
A jej - mogły... "

Zimny Trop jest bezpośrednią kontynuacją poprzedniej części. Tomek nie wydobrzał jeszcze po poprzedniej akcji, a już szykuje mu się następna. Nie ma co narzekać na brak dynamiczności. Bardzo lubię w powieściach Dębskich idealne wyważenie pomiędzy kryminałem, a obyczajówką, po samo śledztwo i kryminalne sprawy przeplatają się ze wspomnieniami, moralnymi rozterkami i gorącymi uczuciami, a do tego babcia Roma dostarcza dużą porcję świetnego humoru i ciepła. Powieść dostarcza wiele emocji nie tylko tych związanych ze śledzeniem sprawy.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Agora.

Moja ocena:
8/10

7 komentarzy: