poniedziałek, 2 lipca 2018

Album Mamy

Tytuł: Album Mamy
Autor: praca zbiorowa
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 94
Wydawnictwo: Wilga

"Kochana mamo,
to książka dla ciebie- możesz w niej napisać wszystko, co chcesz. Przede wszystkim wspomnienia o Twoich dziadkach i rodzicach."

Już od jakiegoś czasu, często spotykam w sklepach czy księgarniach na półkach przeróżne albumy. Najczęściej spotykane są te dla maluszków, ale także i dla dziadków czy rodziców. Dzień mamy już za nami, ale może to być prezent dla mamy nie tylko z okazji tego święta.

  
"Być może podczas pisania zdasz sobie z czegoś sprawę, być może skłoni Cię to do zmian, być może docenisz rzeczy, o których do tej pory nie pomyślałaś."

Album zawiera, hmm, właściwie to wszystko, począwszy od imienia, nazwiska, poprzez drzewo genealogiczne, wspomnienia swoich rodziców i dziadków po wizję przyszłości. Jest także miejsce na opis o swoim mężu, czyli ojcu, pierwszym wspomnieniu i ślubie. Również jest dużo wątków o dzieciach, o wspomnieniach, czy krótkie metryczki. 


"Przede wszystkim mam jednak nadzieję, że spędzisz wspaniale czas z pisaną przez siebie książką."

Uwielbiam takie albumy, bo przypominają mi pamiętniki. A właściwie to są swego rodzaju pamiętnikami z przepiękną grafiką.Album Mamy, poza tym, że ma piękną, twardą okładkę, ma pięknie wykonane wnętrze. Jest ozdobne i przejrzyste, a kartki wykonane są z grubego papieru. Zawiera ciekawe pytania i zagadnienia do uzupełnienia. I jedyne jakie mam zastrzeżenie, to takie, że niektóre wydają mi się trochę banalne i niepotrzebne. Ale poza tym wszystko jest takie jak należy. Moja mama nie jest taką osobą jak ja i z pewnością męczyłaby się z takim albumem, więc nie podarowałam go jej. Album czeka na to, aż ja zostanę kiedyś mamą i wtedy sama go uzupełnię. 

Za Album dziękuję Wydawnictwu Wilga.

Moja ocena:
9/10  

3 komentarze:

  1. Fajna rzecz - takie albumy :) Ale na bycie mamą jeszcze sobie poczekam, nie ma co się śpieszyć :D
    Moja mama podobnie, jak Twoja męczyłaby się z nim więc nawet nie myślę o nim jako o prezencie...

    Pozdrawiam serdecznie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Może to być wspaniała pamiątka dla młodych mam. 😊

    OdpowiedzUsuń