piątek, 20 lipca 2018

Egomaniac

Tytuł: Egomaniac
Autor: Vii Keeland
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 392
Wydawnictwo: Kobiece 

"- Czasami musisz fizycznie odejść od kogoś, kogo kochasz, na przykład z powodu pracy, ale znajdziesz jakiś sposób by być razem. Kiedy mówiłem, że ludzie nie odchodzą, gdy kogoś kochają, nie chodziło mi o to, że muszą być razem każdego dnia. Po prostu trzeba znaleźć inne sposoby na to, by być razem, jeśli nie możecie się spotkać osobiście."

Drew Jagger jest cenionym prawnikiem. Od lat zajmuje się sprawami rozwodowymi, a jego klientami są wyłącznie mężczyźni. Chce w ten sposób zemścić się na kobiecie, której nienawidzi. Gdy po urlopie wraca do biura na Manhattanie, zastaje tam piękną lokatorkę, której się nie spodziewał. Kobieta bierze go za włamywacza i grozi wezwaniem policji.

  
"Zanim cię poznałem, nie rozumiałem, dlaczego nigdy mi nie wychodziło z kobietami. Ale teraz to wiem. One po prostu nie były tobą.

Emerie Rose jest młodą terapeutką małżeńską. Jest dziewczyną z Oklahomy, dobrą i szlachetną. Okazuje się, że wynajęła od oszusta gabinet, należący do Drew. Kobieta jest wściekła, bo straciła oszczędności życia i ośmieszyła się przed seksownym adwokatem. Drew proponuje Emerie pomoc, a potem układ- pozwoli jej korzystać z biura w zamian za pomoc w pracy.

  
"Najlepsze chwile naszego życia rodzą się ze złych pomysłów.

Nie spodziewałam się, że ta książka będzie aż tak dobra. Wiedziałam, że  będzie dobra, po przeczytałam kilka książek autorki i wiem czego się po niej spodziewać, wiem, że zawsze wszystko mi się podoba, ale nie spodziewałam się aż takiego efektu. Tym razem jej powieść nie jest taka jak poprzednie. Vi Keeland wyszła poza swój schemat i stworzyła na prawdę cudowną powieść, która zarówno mnie wzruszyła jak i rozbawiła, a także zainspirowała. 

Za książkę gorąco dziękuję Wydawnictwu Kobiece.

Moja ocena: 
10/10  

5 komentarzy:

 1. Taka pozytywna ocena? Dopisuję do listy do przeczytania!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety nie czytałam jeszcze żadnej książki autorki :(
  Koniecznie muszę to zmienić! Niemniej chyba na początek sięgnę po inny tytuł ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ty to zawsze potrafisz skusić. Kiedy znajdę czas na te wszystkie książki? :D
  potegaksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że czas wakacji jest idealny, aby sięgać po tego rodzaju książki. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę sięgnąć
  Lubię takie wyzwania

  OdpowiedzUsuń