środa, 11 lipca 2018

Franciszek. Papież tysiąca uśmiechów

Tytuł: Franciszek. Papież tysiąca uśmiechów
Autor: Jolanta Reich-Klose
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 130
Wydawnictwo: Wilga 

"Tak. Właśnie ON, papież Franciszek maszerował dziarsko wąskimi uliczkami Watykanu, gdyż postanowił kilkaset metrów między kościołem, a Domem Świętej Marty przejść na piechotę. Obok niego, niespokojnie rozglądając się dookoła, szło dwóch ochroniarzy w czarnych garniturach. Z niepokojem lustrowali każdego mijającego ich przechodnia."

Papież Franciszek to niezwykła osoba. Będąc na tak wysokim stanowisku wciąż pozostaje zwyczajną osobą, która pragnie mówić o Chrystusie i swoim zwyczajnym, skromnym życiem przybliżyć Go każdemu człowiekowi. Papież Franciszek to człowiek bardzo ludzki, który pragnie być blisko ludzi bez żadnych barier.

  
"Anioł Stróż to przyjaciel, 
którego nie widzimy,
lecz czujemy jego obecność." 

Świat pokochał Go za proste gesty. Za to, że jeździ tramwajem, a nie wypasioną limuzyną, że chwyta za telefon, by zadzwonić do chorego lub szukającego pocieszenia, za to że prowadzi zwyczajne życie. Oraz za szeroki uśmiech. Franciszek. Papież tysiąca uśmiechów to książka o życiu Ojca Świętego, od chwili, gdy przyszedł na świat w niewielkim domu w Buenos Aires, aż do dzisiaj, gdy cały świat mówi o efekcie Franciszka.

  
"Bóg niegdy nie przestaje pragnąć naszego dobra, nawet wtedy, gdy grzeszymy." 

Franciszek. Papież tysiąca uśmiechów to książka skierowana przede wszystkim dla najmłodszych czytelników, ale i nie tylko. Ma przepiękną oprawę graficzną i przystępny język, odpowiedni dla dobrego zrozumienia dla dzieci i dobrego wyobrażenia sobie wszystkiego. To także świetna lektura dla ludzi młodych i dorosłych. Niniejsza publikacja zawiera krótkie cytaty Ojca Świętego zamieszczane przez niego na jego profilach na Facebook'u i Twitterze, które trafiają do wszystkich serce niezależnie od wieku.

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Wilga

Moja ocena:
9/10   

1 komentarz: