piątek, 6 lipca 2018

Randka z Homo Sapiens

Tytuł: Randka z Homo Sapiens
Tytuł oryginału: Neanderthal Seeks Human
Cykl: Kółko Singielek Miejskich (1)
Autor: Penny Reid
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 411
Wydawnictwo: Poradnia K

"Nigdy nie czułam się komfortowo w towarzystwie prawdziwie boskich przedstawicieli mojego gatunku. Dlatego w przeciągu ostatnich pięciu tygodni nie byłam w stanie spojrzeć mu w oczy, niezmiennie odwracając albo opuszczając wzrok tuż przed momentem, w którym moglibyśmy wymienić spojrzenia."

Są trzy rzeczy, które musicie wiedzieć o Janie Morris:

1. Nie jest w stanie prowadzić normalnej konwersacji bez zasypywania rozmówcy NNF (nadmiarem nieistotnych faktów), szczególnie, kiedy jest zestresowana;

2. Nic nie stresuje jej bardziej niż obecność Quinna Sullivana (znanego również jako Pan Ciacho);

3. Nie jest fanką szydełkowania.

 

"I będę. Dla ciebie." 

Janie właśnie rozstała się z chłopakiem, który ją zdradzał. Na dodatek, tego samego dnia została zwolniona i straciła mieszkanie. Teraz czeka na kolejną katastrofę, jaką szykuje dla niej los. Jakby tego było mało, świadkiem jej totalnego upokorzenia jest boski Quinn Sullivan, zwany przez nią Pan Ciacho, który co i rusz pojawia się na jej drodze, jak para drogich szpilek – równie pożądanych, co nieosiągalnych. Życie szykuje dla Janie kolejną niespodziankę, kiedy Quinn, obiekt jej niewinnych, choć nieco obsesyjnych westchnień, próbuje stać się obecny w jej życiu.


"Przyznaję, zdarza mi się czasem gadać do siebie w lustrze. Właściwie to robię to całkiem często." 

Oglądaliście Brzydulę? Kojarzycie jej zwariowane przemyślenia? Janie ma tak samo, tylko o ile Brzydula zazwyczaj tylko je myślała, Janie przeważnie je wypowiada. Przez to często czuje się kłopotliwie. Jest też niesłychanie mądra, zabawna i bije z niej dobroć oraz szczerość,a do tego jest piękna i skromna. Uwielbiam ją. Nie pamiętam żadnej takiej bohaterki, a przeczytałam wiele książek. Janie zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Podobnie Quinn. Bardzo go polubiłam za to, że pomimo popełnionych błędów, stał się dobrym człowiekiem. I że potrafił być takim mężczyzną, jakiego sama chciałabym mieć u swego boku.

Książka jest cudowna. Zaczęłam czytać i nie potrafiłam się od niej oderwać. Potrafiła mnie zarówno rozbawić jak i doprowadzić do łez. Nie raz się na niej śmiałam, ale również i płakałam ze wzruszenia. Każda przeczytana strona potęgowała jedynie większy apetyt.

Za tę wyjątkową książkę gorąco dziękuję Wydawnictwu Poradnia K.

Moja ocena:
10/10   

4 komentarze:

 1. Książka wydaje się być idealną propozycją na wakacje. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Zainteresowałaś mnie tą książką - potrzebuję teraz takiej lekkiej lektury!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czasami potrzebne są takie lektury, które potrafią nas rozbawić. Nie sięgam po nie zbyt często, ale będę mieć na uwadze ten tytuł, gdy najdzie mnie ochota :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że może mi się spodobać książka. Poza tym lubię humor w książkach. Z chęcią się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń