czwartek, 19 lipca 2018

Bez opamiętania

Tytuł: Bez opamiętania
Autor: Tina Mouneimne Van Roeyen
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 237
Wydawnictwo: Novae Res

"Nie ukazuje mi się Matka Boska, nie mam rozterek, czy przemalować pokój z seledynowego na beżowy, nie fotografuję kałuż, przy muzyce klasycznej zasypiam, nie mam dobrze przygotowanych odpowiedzi na wszystko, piszę cztery książki naraz i zachodzę w głowę, dlaczego bułeczki Lacoste są tak cholernie drogie. Przecież to tylko bułeczki."


Główna bohaterka jest kobitą po trzydziestce. Jej życie to kabaret. Sama tak uważa i każdy, kto przeczyta jej monolog, też będzie tak uważał. Jest pełna poczucia humoru. Potrafi śmiać się sama z siebie. Podchodzi do wszystkiego z dystansem i bierze życie takie jakie jes, bez żadnych zbędnych ubarwień.

  
"zawsze bądź sobą..." 

Na początku była separacja, poczucie upadku i rozwód, a potem... zaczęło się prawdziwe życie. Kobiety często mają ciężej w życiu. Uczy się je roli gospodyni, ale co zrobić, kiedy zostaje się samemu. Nie ma dla kogo gotować i sprzątać, ani nie ma tych koszul do prasowania. Wtedy trzeba nauczyć się życia na nowo. Dla samej siebie. Bohaterka zaczyna tańczyć i uczy się swojej kobiecości. Oto historia kobiety- kolorowego ptaka- która wyzwoliła się z pułapki pozornego komfortu i odważyła się całkowicie zmienić swoją egzystencję.


"Moje życie stało się ostatnio jakąś niskobudżetową produkcją." 

Bez Opamiętania to niezwykle kobieca książka. Opowiada o niezwykle silnej kobiecie po przejściach. Daje nadzieję wszystkim kobietom- i tym po przejściach i tym jeszcze przed nimi. Pokazuje jak życie może być piękne, ile można osiągnąć, będąc samą. Mi pozwoliła uwierzyć w siebie, że jestem silna, że pomimo trudności, jestem w stanie sobie ze wszystkim poradzić i zbudować nowe szczęśliwe życie, zaprojektować je od początku, tak jak sama chcę.  

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Novae Res.

Moja ocena:
10/10  

3 komentarze:

  1. Od zawsze brakowało mi wiary we własne możliwości, więc to ksiązka dla mnie c;

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie słyszałam wcześniej o tym tytule, ale widzę, że warto się z nim zapoznać.

    OdpowiedzUsuń