środa, 11 lipca 2018

Kawaii. Jak rysować naprawdę uroczo

Tytuł: Kawaii. Jak rysować na prawdę uroczo
Tytuł oryginału:  Kawaii: How to Draw Really Cute Stuff. Draw Anything and Everything in the Cutes Style Ever!
Autor: Angela Nguyen
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 128
Wydawnictwo: Arkady

"Nie potrzebujesz żadnych nadzwyczajnych przyborów ani wymyślnych materiałów piśmiennych, żeby robić słodkie rysuneczki. Używaj różnych mazaków, cienkopisów, ołówków, kredek, a nawet zwykłego długopisu, rysuj na czym się da, i ucz się, w jaki sposób tworzyć słodkie obrazki."

Słodkie obrazki kojarzą się przede wszystkim z dziećmi. Często widnieją na ilustracjach bajek i przeróżnych książeczek czy kolorowanek. Popularne stały się też wśród młodzieży jako emotikony. Nie wiem czy w świecie dorosłych też istnieją słodkie obrazki, ale pewnie tak, bo niejeden dorosły się nimi może zachwycić, bo są po prostu słodkie i takie urocze...


"To radosny pies, który kręci ogonem (a nie ogon psem)!" 

Angela Nguyen, autorka książki, jest popularną graficzką, ilustratorką książek dla dzieci, a także twórczynią serii komiksów. W Kawaii zachęca do tworzenia słodkich rysunków postaci, zwierzątka, rośliny, a nawet przedmioty – bo w kawaii wszystko się uśmiecha, ot, choćby i kanapka, i pokazuje jak się za to zabrać krok po kroku.  
"Jeżeli narysujesz oczy i usta na rożku, to nasza wata będzie wyglądała tak, jakby właśnie wyszła od fryzjera." 

Nie potrafię rysować. Żeby nie wiem co, nie umiem i nie widzę szans, żebym mogła się nauczyć. Jestem graficznie i artystycznie upośledzona i od lat nie jestem w stanie tego zmienić. Już się z tym pogodziłam. Czasami coś sobie bazgrzę po marginesach albo skrawkach papieru. Ale to wszystko. Teraz, kiedy dostałam Kawaii, zazdroszczę ludziom, którzy potrafią rysować. Bo ta książka jest na prawdę świetna i taka... słodka. Też chciałabym tworzyć takie słodkie rysunki. I już powoli zabieram się, żeby spróbować swoich sił, może jednak uda mi się coś narysować.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Arkady.
Moja ocena:
9/10

3 komentarze:

 1. Nie potrafię zupełnie rysować. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja kocham rysować! :D To coś dla mnie *.*

  OdpowiedzUsuń
 3. Ooo, nie słyszałam o niej wcześniej. Takie słodkie rysunki wykonuje w swoim BuJo. Myślę, że mogła by mnie zainspirować :)
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń