piątek, 12 lipca 2019

Haker i dziewczyna

Tytuł: Haker i dziewczyna
Tytuł oryginału: Love Hacked
Cykl: Kółko Singielek Miejskich (3)
Autor: Penny Reid
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 403
Wydawnictwo: Poradnia K


"Nigdy nie mówię miłych rzeczy. Po prostu pragnę cię bardziej niż swobody i wygody, jakie daje mi zobojętnienie. Sprawiasz, że chce mi się żyć. Różnica wieku między nami nie ma znaczenia i nie spocznę, dopóki mi nie uwierzysz."


Są trzy rzeczy, które musicie wiedzieć o Sandrze Fielding:
1) świetnie radzi sobie z robótkami,
2) od dwóch lat z nikim się nie całowała,
3) bez względu na to, czy jest w pracy, czy po, pozostaje psychoterapeutką. *"Nie potrafiłam patrzeć na cierpienie moich przyjaciół. Wykańczała mnie moja bezradność, żałowałam, że nie mogę po prostu zajrzeć do ich wnętrza, wszystkiego za nich naprawić i pokazać ich sercom, jak cudownymi są osobami." 

I właśnie ten ostatni punkt przeszkadza jej w randkach. Na każdej z nich zaczyna analizować faceta, a ich rozmowa zaczyna przypominać terapię. Na każdej z randek mężczyzna płacze i wychodzi. Wszystko to się zmienia, kiedy po dwóch latach podchodzi do niej młodszy kelner Alex pracujący w restauracji i wywraca jej życie do góry nogami...
"Bycie odrzuconym jest równie nieprzyjemne jak przyjście w stroju Wookieego na imprezę, na którą nikt poza tobą się nie przebrał. Kostium Wookieego sam w sobie jest epicki, fantastyczny, stanowi powód do dumy i radości, ale nie w momencie, w którym wszyscy pozostali ubrani są w dżinsy i T-shirty, a ty jesteś jedyną, która nie dostała powiadomienia o zmianie planu." 

Haker i dziewczyna to już trzecie moje spotkanie z dziewczynami z Kółka Singielek Miejskich. Poprzednie książki po prostu rozkochały mnie w sobie. Tym razem może nie jestem aż pod tak ogromnym wrażeniem, jak poprzednio, ale i tak powieść mnie oczarowała. Sandra to świetna i dobra dziewczyna, która nie ma szczęścia w miłości. Alex natomiast to wielka zagadka praktycznie do samego końca- przystojny i tajemniczy. Powieść czytało mi się bardzo przyjemnie. Dzięki niej oderwałam się od zwykłej rzeczywistości i odpoczęłam. Już wyczekuję kolejnej historii.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Poradnia K.

Moja ocena:
10/10   

*opis wydawcy 

7 komentarzy:

 1. A właśnie mam ochotę na coś lekkiego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytam takich książek. Prawie nigdy. Dlatego wyobraź sobie moje zdumienie, gdy po przeczytaniu Twojej recenzji wyszukałam tytuł pierwszego tomu tej serii i pobiegłam na Legimi dodać go na półkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę. Mam nadzieję, że się nie rozczarujesz.

   Usuń
 3. Czytałam chyba pierwszą z tej serii, bardzo przyjemna wakacyjna lektura. Ta również na taką wygląda:)
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze,że Cię oczarowała:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam zamiar zabrać się za tą serię już niedługo.

  OdpowiedzUsuń