środa, 14 sierpnia 2019

Dotyk Ognia

Tytuł: Dotyk Ognia
Tytuł oryginału:Fire Touched
Cykl: Mercedes Thompson (9)
Autor: Patricia Briggs
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 412
Wydawnictwo: Fabryka Słów


"Jeśli założysz, że jesteś na dole hierarchii, co oznacza, że nie dotykasz nikogo bez pozwolenia, to będziesz bezpieczny, bo ci to obiecałam, a mam władzę, by to wyegzekwować. Ale nie mogę ochronić cię przed twoimi własnymi złymi decyzjami."


Mercy i Adam zostają wezwani na pomoc. Po ulicach szaleje troll, który niszczy auta i zabija ludzi. Zadanie nie jest łatwe, ale Mercy ma kilka asów w rękawie i niecodzienne pomysły. Jednak powstrzymanie magicznego potwora to dopiero początek nowych kłopotów. Przypadkiem odkryta zostaje tajemnica, która może wszystko zniszczyć...


"Jeśli będziesz chodził po domu i łapał kobiety za tyłki, następnym razem możesz oberwać czymś ostrzejszym."

Aiden, starzec o niezwykłej mocy uwięziony w ciele dziecka trafia pod ochronę wilkołaczej watahy. Adam i Mercy za wszelką cenę pragną go ochronić przed niebezpieczeństwem. Mają przeciw sobie najpotężniejszego wilkołaka w kraju,pradawnych i ludzi. Kto jednak ochroni ich przed samym chłopcem Dotkniętym Ogniem?

  
"Tylko nie zacznij liczyć owiec." 

Wiecie dobrze jak uwielbiam Mercy. Każda historia z jej udziałem niesamowicie mnie wciąga. Zaczynam czytać pierwsze słowa i już znajduję się w zupełnie innym świecie. W świecie Mercy, pełnym wilkołaków, niezwykłych istot, magii i niebezpieczeństwa. Uwielbiam powieści wychodzące spod pióra autorki. Są pełne brawury, napięcia, czasami grozy i z dużą dawką humoru, a także przepięknym uczuciem czającym się w tle. To doskonałe połączenie, by stworzyć coś tak cudownego. Niestety tym razem powieść nie zauroczyła mnie tak jak poprzednie, ale może to ja oczekiwałam od niej za dużo.

Moja ocena:
8/10  

2 komentarze: