sobota, 24 sierpnia 2019

Więźniowie Nocy

Tytuł: Więźniowie Nocy
Tytuł oryginału: Captives
Cykl: Rozpustnicy (2)
Autor: Loretta Chase
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 420
Wydawnictwo: Bis

"Cały był nieskazitelną elegancją i arystokratyczną uprzejmością, zdystansowany, wyniosły... a mimo to przyzywał jej zmysły, nieustępliwie, i nawet za pomocą całej siły woli nie umiała przełamać tego pociągu. Pozostawała jej walka o utrzymanie pozycji, toteż uczepiła się swojego gniewu niczym liny ratunkowej."

Leila od wczesnej młodości musiała radzić sobie z trudami życia. Mając kilkanaście lat została sama. jej ojciec został zamordowany, a ona postanowiła wyjść za swojego wybawiciela Francisa Beaumonta, szarmanckiego dżentelmena, który wzbudził w jej naiwnym sercu płomienne uczucia. 
 

"Jestem szczęśliwy. Głupi, ale szczęśliwy." 

Dziesięć lat później Leila tkwi w nieudanym małżeństwie z pijakiem, który wciąż ją zdradza. Temu nieszczęsnemu życiu kolorów nadaje jej pasja. Mąż pozwolił jej realizować swoją pasję i miłość do malarstwa. Kobieta jest niezwykle utalentowaną malarką, a praca daje jej spokój i wytchnienie. Wszystko jednak burzy pojawienie się w życiu jej i Francisca tajemniczego hrabiego, który jest zauroczony Leilą, i kolejne morderstwo w jej otoczeniu.

"Serce tworzy własne zasady (...)." 

Loretta Chase to autorka, której książki biorę w ciemno. Przeczytałam ich już kilka i każdą byłam zachwycona. Tym razem było tak samo, chociaż powieść miała trochę inny klimat, bardziej mroczny. Nadał on historii odrobinę pikanterii, dzięki czemu stała się jeszcze ciekawsza. Nie brakowało także humoru. Autorka wykreowała cudownych bohaterów. Książka jest niezwykle przyjemna i lekka. Żałuję jedynie, że nie poznałam poprzedniej historii z cyklu, ale planuję to szybko nadrobić.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Bis.

Moja ocena:
9/10   

2 komentarze:

  1. Intrygująca lektura. Tylko najpierw muszę wyszukać pierwszy tom. Co prawda nie piszesz, żeby jego nieznajomosć była jakąś przeszkodą, ale ja lubię robić wszystko we właściwej kolejności :)

    OdpowiedzUsuń