sobota, 24 sierpnia 2019

Płonąca Namiętność

Tytuł: Płonąca Namiętność
Tytuł oryginału: Combust
Cykl: Życiowi Bohaterowie (2)
Autor: K. Bromberg
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 352
Wydawnictwo: Editio

"Patrzę na róże i potrząsam głową. On naprawdę nic nie rozumie. Te róże są najlepszym na to dowodem. Jak to możliwe, że po dwóch latach bycia razem on wciąż nie wie, że nie znoszę róż?
Gdy je widzę, zawsze mam przed oczami ostatni prezent, jaki dostałam od ojca."

Dylan McCoy to niezwykle utalentowana pisarka tekstów piosenek, której życie nagle się zawaliło. Nigdy nie miała łatwo. Ojciec odszedł, kiedy była mała, bo ważniejsza była dla niego praca, a matka od tego czasu stała się alkoholiczką. Dylan mogła polegać tylko na sobie i swoim bracie. Ale to sprawiło, że stała się niezależna. Kiedy wyszła na prostą i zaczęła robić karierę, znów się sparzyła. Po dwóch latach związku okazało się, że została zdradzona przez chłopaka, a ich wspólna agentka nie okazała jej zrozumienia. Dziewczyna została nadal zmuszona współpracować z tym dupkiem i pisać dla niego piosenki. Dylan wyjeżdża do Sunnyville, by odpocząć od wszystkiego i zdystansować się. Nie zamierza po raz kolejny cierpieć. Okazuje się jednak, że będzie dzielić mieszkanie z przystojnym strażakiem.

  
"Wszyscy mamy jakieś blizny. Niektóre są widoczne. Inne nie. Ale zawsze są dowodem na to, że jesteśmy silniejsi niż to, co próbowało nas zranić.

Grady Malone nie może uporać się z demonami niedalekiej przeszłości. Odpycha od siebie każdego i ciężko mu sobie poradzić w pracy. Lęk przed ogniem go paraliżuje. Skrywa gorzką tajemnicę i smak porażki. Poza widocznymi bliznami na ciele, nosi także te ukryte na duszy. Nie potrafi sobie przebaczyć i nie pozwala sobie na szczęście. Jedynie Dylan stopniowo zaczyna burzyć grube mury zbudowane wokół jego serca, ale droga do szczęścia nie jest taka prosta.

  
 "Możesz zapomnieć o tym, co cię zraniło, ale musisz pamiętać, aby nigdy nie zapomnieć o tym, czego cię to nauczyło."

Wow! Sama nie wiem co napisać. Ta książka jest cudowna. Żałuję, że nie poznałam jeszcze poprzedniej części z serii Życiowi Bohaterowie, bow tej dosłownie się zakochałam. Autorka stworzyła przepiękną i niesamowicie wzruszającą historię, przy której trochę się śmiałam ale także i płakałam, najczęściej jednak byłam rozczulona zachowaniem bohaterów. Wszystko tak bardzo mi się podobało. Wszystko zostało tak idealnie wykreowane i drobiazgowo dopracowane. Kiedy już kończyłam czytać, żałowałam, że to już będzie koniec. To była chyba pierwsza książka, której nie chciałam kończyć czytać. I nie powiem, że to najlepsza książka jaką czytałam, bo mam już kilka tych najlepszych, ale z pewnością najlepsza w tym roku.

 Za książkę gorąco dziękuję Wydawnictwu Editio.

Moja ocena:
10/10   

5 komentarzy:

 1. Moja przyjaciółka będzie zachwycona tą książką. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. O kurde serio? Jestem bardzo sceptycznie nastawiona do autorki, bardzo mało książek od niej mi się podobało, ale tej chyba kiedyś spróbuję!

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepraszam, ale odrzuca mnie już sam tytuł. A nawet gdybym się przemogła, odrzuca mnie okładka. Nie mogę, wybacz.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uuuuu aż tak wysoka nota? To zobaczę czy jest na legimi- jak jest tak ciepło, to nic bardziej wymagającego intelektualnie do mnie nie przemawia....a taka lekka lektura- jak znalazł!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń