piątek, 15 listopada 2019

Dosięgnąć Świąt

Tytuł: Dosięgnąć Świąt
Tytuł oryginału: Catching Christmas
Autor: Terri Blackstock
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 267
Wydawnictwo: Dreams

"Godzinę później Callie siedziała w mojej taksówce. Jak to się stało?! Powiedziałem jej, że miałem tego dnia wolne i że przyjechałem tylko po zapłatę. Wręczyła mi sto dolarów w gotówce - podejrzewałem, że dostała te pieniądze od Sydney - ale zanim się zorientowałem, chwyciła torebkę i oznajmiła, że czuje się o wiele lepiej i ma tego dnia mnóstwo spraw do załatwienia."


Święta to wyjątkowy czas, a staruszka Callie ma go coraz mniej. Pragnie jednak zapewnić swojej zapracowanej wnuczce wspaniałą przyszłość u boku właściwego mężczyzny. Chociaż cierpi na demencję to nie ustaje w poszukiwaniach. A pomaga jej w tym niczego nieświadomy taksówkarz, któremu staruszka przypomina zmarłą matkę, którą zawiódł przed śmiercią. Finn bierze na siebie odpowiedzialność za staruszkę i zgadza się na wszystkie jej szalone pomysły. 

"Jakim trzeba być człowiekiem, żeby nie oddzwonić, skoro powiedziałem, że pani chora, zagubiona babcia, rówieśnica Matuzalema, siedzi w mojej taksówce…"  

Sydney Batson prowadzi niezwykle skomplikowaną sprawę i praktycznie niemożliwą do wygrania. Ale musi ją wygrać, bo od tego zależy jej dalsza praca w kancelarii. Wszystko to pochłania większość jej czasu i nie ma go prawie wcale, by zaopiekować się ukochaną babcią, jedynej bliskiej osobie, która tak wiele dla niej znaczy.

"Uśmiechała się. Zdałem sobie sprawę, że ja również."  

Callie Beecher to niesamowita kobieta. Staruszka ma już osiemdziesiąt lat, jest schorowana, ale nadal pełna życia i optymizmu, którym zaraża nawet najbardziej zblazowanych ludzi. Nikt, do kogo się odezwie, nie przejdzie obok niej obojętnie. Ona obejmuje wszystkich swoją życzliwością i tryskającym humorem, a czasami i ciętym dowcipem. Pokochałam ją już od pierwszych stron i sama zapragnęłam mieć taką babcię. Ta staruszka miała niesamowite pomysły i kochające serce. Ona nadała tej powieści iście świątecznego blasku i sprawiła, że jest tak niesamowita jak ona sama.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Dreams.

Moja ocena:
10/10   

5 komentarzy:

 1. Z chęcią bym przeczytała :)

  www.whothatgirl.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mocno zainteresowałaś mnie tą książką. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Zazwyczaj starsze osoby w książkach są fajnie przedstawiane. Trochę mnie interesuje ta książka.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja mam w tym roku aż nadmiar książek świątecznych, więc chyba podziękuję :)

  OdpowiedzUsuń