sobota, 7 marca 2020

Ciemna Strona Sary

Tytuł: Ciemna Strona Sary
Cykl: Akta Marka Filera (3)
Autor: Danka Braun
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 384
Wydawnictwo: Prozami

"To ona decydowała o wszystkim. W co mam się ubrać, jak mamy spędzić czas, co mam jeść i pić. Co mam czytać i co ma mi się podobać. Kiedy mamy iść do kina, a kiedy do łóżka. Dotarło do mnie, że przy niej nigdy nie byłem sobą. Byłem wałkiem plasteliny, który kształtowała według własnych upodobań."

W dworku pod Krakowem zostaje zamordowana narzeczona zamożnego prawnika. Podejrzanym jest ogrodnik o kryminalnej przeszłości. Kiedy o pomoc w rozwikłaniu sprawy zostaje poproszony prywatny detektyw Mirek Filer, na jaw wychodzą kolejne tajemnice. Okazuje się, że niedoszły małżonek miał kochankę, a ta – doskonały motyw do zbrodni. Czy doszło do starcia między kobietami? Kto tak naprawdę jest winny?*

 
"Nie oszukujmy się: może wygląd kobiety nie jest dla mężczyzny najważniejszy, ale nie jest całkiem obojętny."

Wraz z prowadzeniem śledztwa na jaw wychodzi wiele szokujących informacji, które zupełnie zmieniają rzeczywistość. Nic nie jest takie jakie wydawało się na początku, a bohaterowie mają wiele szokujących tajemnic, które detektyw musi odkryć i połączyć w spójną całość.


"Dlatego chciałam wierzyć, że Kopciuszek nawet bez pomocy dobrej wróżki, bez pięknej sukni i karocy, spotka kiedyś księcia, który pokocha ją w łachmanach." 

To już moje trzecie spotkanie z twórczością tej autorki i tym razem, jak nigdy wcześniej, wprost nie potrafiłam oderwać się od powieści. Danka Braun stworzyła niesamowicie wciągającą historię pełną tajemnic i dynamicznych zwrotów akcji. Autorka drobiazgowo przedstawiła postaci odsłaniając nawet najczarniejsze zakamarki ich duszy. Ciemną stronę Sary czytałam z zapartym tchem próbując rozwiązać zagadkę jej śmierci, a zakończenie i tak było dla mnie dużym zaskoczeniem. Jak na razie to moja ulubiona powieść pani Braun.

Z książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Prozami.

Moja ocena:
9/10  

*opis wydawcy 

5 komentarzy:

 1. W ostatnim czasie często trafiałam na recenzję tej książki i doszlam do wniosku, że kiedyś może ją nadrobię. Skoro jest tak dobra.


  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam tej serii, ale brzmi intrygująco. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli coś się dzieje w moim mieście lub jego okolicach, to zawsze chętnie czytam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie moje klimaty, ale kusi mnie Kraków w tej książce. Plus tytułowa moja imienniczka. :D

  OdpowiedzUsuń