poniedziałek, 26 lipca 2021

Dwudziesta Trzecia

Tytuł: Dwudziesta Trzecia
Autor: Beata i Eugeniusz Dębscy
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 400
Wydawnictwo: Agora

"Dokoła biel. Białe ściany, biały sufit. Dwie blaszane,
błyszczące chromowanym wnętrzem rynny z podwójnymi rurami jarzeniówek nad głową. Przemknęła spojrzeniem po suficie, chciała obejrzeć całe pomieszczenie, ale coś się poruszyło w okolicy jej stóp, szybko przeniosła wzrok w tamtą stronę."

 

Tomasz Winkler, usunięty z policji za przestępstwo, którego nie popełnił, teraz jest najlepszym człowiekiem od spraw beznadziejnych. Rozwiązuje problemy, których nikt inny nie chce się podjąć.


  "Odzyskała przytomność i od razu, przerażona, krzyknęła."W pierwszej części kryminalnego cyklu Beaty i Eugeniusza Dębskich zdesperowany biznesmen oferuje Winklerowi sporą nagrodę za zdobycie dowodów obciążających domniemanego mordercę jego żony. Problem w tym, że główny podejrzany wydaje się czysty... Gdy śledztwo utyka w martwym punkcie, z pomocą przychodzą nietypowi sojusznicy: niespełna osiemdziesięcioletnia fanka sudoku i mocnych trunków oraz specjalistka od trudnej młodzieży. Żadne z nich nie przypuszcza nawet, że trop prowadzi w stronę dużo straszniejszej zbrodni...*


 "Mrok jakby całkowicie pochłonął dźwięk. Panika chwyciła za gardło koszmarnymi cęgami."

Jak już, zapewne, dobrze wiecie, nieczęsto sięgam po kryminały. Jest to też moje pierwsze spotkanie z autorami. Dlaczego zdecydowałam się na tę powieść? Przede wszystkim ze względu na ciekawy opis. Jest tutaj śledczy, były policjant mocno doświadczony przez życie i trudne sprawy do rozwikłania. Mogłoby się wydawać to bardzo schematyczne, jednak akcja została tak poprowadzona, że nie ma tu nudy, przewidywalności, ciągle byłam czymś zaskoczona, nie spodziewałam się, że tak się to wszystko potoczy. Na uwagę zasługuje także postać babci Romy, któa jest przecudowna. Podczas czytania świetnie się bawiłam, bo nie zabrakło tu również dobrego humoru.

 Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Agora.

Moja ocena:
8/10

*opis wydawcy

4 komentarze:

 1. Nie znam twórczości tego duetu, ale możliwe, że za jakiś czas to się zmieni.

  OdpowiedzUsuń
 2. Idealna ksiażka dla mojej mamy, ona lubi czytać takie klimaty :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To jest książka, którą zdecydowanie chcę przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie ma to jak kryminał, lubię to ;)

  OdpowiedzUsuń