niedziela, 4 lipca 2021

Basia

Tytuł: Basia i przyjaciele. Marcel
Autor: Zofia Stanecka & Marianna Oklejak
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 24
Wydawnictwo: HarperCollins


"Wiedział, że życie czasem się kończy. Widział ten koniec, gdy Guzik przynosił mamie nieżywego hrabąszcza. Albo kiedy motyl zimował u nich w domu, ale wiosną nie obudził się, tylko zsunął suchutki na ziemię w doniczce. I jeszcze wtedy, gdy latem znaleźli z ciocią Wandą leżącą na polu sztywną myszkę."

Marcel przynosi do domu zwierzęta. Zaczęło się od papugi. A właściwie papuga. Marcel znalazł go na trawniku pod blokiem, kiedy jeszcze nie chodził do przedszkola. Z biegiem lat w domu Marcela i jego rodziny zwierząt przybywało, aż zaczęło się robić naprawdę ciasno. Czy znajdzie się tu miejsce także dla zabiedzonej psicy? Przecież nie można powiedzieć „nie”, kiedy słabsi potrzebują naszej pomocy i troski!*


 "Każdy z nas kiedyś odejdzie (...)"

Większość dzieci kocha zwierzęta i pragnie je mieć. Ja jako dziecko zbierała ślimaki, motyle, koniki polne... Moja siostra robi to samo. Podobny jest Marcel. Chłopiec przygarnia wszystkie zwierzęta, które potrzebują pomocy. Jest on bardzo przyjazną postacią, która wydaje się bardzo bliska, niezwykle realna. Sama książeczka przekazuje ważne wartości, które dzieci powinny znać. Pozycja idealna dla małych czytelników. 

Za bajkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu HarperCollins.

Moja ocena:
8/10

*opis wydawcy


3 komentarze:

  1. Jak jeszcze pracowałam w szkole to część z moich uczennic bardzo lubiła serię książek o Basi.

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna dla Milusińskich i ich opiekunów :)

    OdpowiedzUsuń