czwartek, 15 lipca 2021

The Kissing Booth

Tytuł: Za kółkiem przez Stany
Tytuł oryginału:
The Kissing Booth: Road Trip!
Autor: Beth Reekles
Cykl: The Kissing Booth (2.5)
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 103
Wydawnictwo: Insignis

 

"Marzenia tak go poniosły, że nie dokończył zdania, ale nie musiał. Za rok... kto wie, co wtedy będzie? Nadal nie mieliśmy pojęcia, gdzie nas poniesie na studia, może każde z nas w inne miejsce. Miałam nadzieję, że będziemy studiować blisko siebie, ale..."

 

Związki na odległość nie są łatwe. Przekonali się o tym Ellie i Noah. Każdą możliwą okazję postanawiają wykorzystać na spędzenie czasu razem. Ellie czuje się pusto w Kaliforni bez ukochanego. Nie zostaje jej więc nic innego jak wybrać się na Wschodnie Wybrzeże.

 


 "W brzuchu rozpełzło mi się miłe ciepełko i upewniłam się, źe choćby nie wiedzieć jak zmienił się na studiach, wciąz pozostanie moim Noah."

 

Ellie pakuje się do kabrioletu Lee - najlepszego przyjaciela - i wraz z nim rusza Route 66 na poszukiwanie przygód. Czy może być coś lepszego? Chyba tylko to, że na końcu drogi czeka na nią miłość.


"To mają być najlepsze wiosenne ferie wszech czasów i postaram się, żeby takie były."

 

Swoją przygodę z The Kissing Booth rozpoczęłam od filmów, jednak zdecydowanie bardziej pokochałam książki. Za kółkiem przez Stany to cieniutki dodatek do historii, który ją wzbogaca. Przyznam szczerze, że nie przepadam za takimi zabiegami, bo niewiele wnoszą do historii, nie ma tu szalonych zwrotów akcji, wielkich wydarzeń, wzlotów czy upadków, tylko krótki, małoemocjonujący epizod. Dlatego też nieczęsto sięgam po takie pozycje. Są one jednak idealnym dodatkiem dla czytelników, którzy mocno zżyli się z bohaterami i ciężko jest się im z nimi rozstać. 

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Insignis.

Moja ocena:
7/10
 

8 komentarzy:

 1. Myślę, że jednak szybciej zobaczę film.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze kilkanaście lat temu może sięgnęłabym po tą książkę. Teraz to jednak nie moje klimaty, więc spasuję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niezła propozycja na lato❤

  OdpowiedzUsuń
 4. Film uwielbiam, muszę w końcu nadrobić książkowe zaległości :D

  OdpowiedzUsuń
 5. To doskonała propozycja na lato, nadrobię!
  Pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książek nie czytałam, bo uwielniam filmy, a nie chcę mieszać wizji reżysera z moją wyobraźnią. Teraz czekam na 3 część :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiamy ten film, czekam teraz niecierpliwie na trzecią część. Nie miałam pojęcia, że są też książki, może kiedyś przeczytam:)

  OdpowiedzUsuń