piątek, 10 września 2021

Siedem grzechów przeciwko seksualności

Tytuł: Siedem grzechów przeciwko seksualności
Autor: Zbigniew Izdebski & Małgorzata Szcześniak
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 256
Wydawnictwo: Poradnia K

 

"To my jesteśmy zagubieni, to w nas tkwią uprzedzenia, z którymi nie możemy sobie poradzić. Powinniśmy patrzeć na drugiego człowieka przez pryzmat jego wad i zalet, tego, czy jest on dobry, czy niedobry. "

 

Seks to nie grzech! Chociaż nie każdy by się z tym zgodził. Religia, nasze przekonania, często kłócą się z tym co ma do powiedzenia nauka i medycyna. Co tak naprawdę wiemy o seksie? Ile z tego jest prawdą, a ile mitem? Czas w końcu odsłonić kurtynę tabu.


"
Warto jednak pracować na to, aby nasz świat nie kończył się na związku."

Zbigniew Izdebski, wybitny polski seksuolog, w rozmowie z dziennikarką i pisarką Małgorzatą Szcześniak odpowiada na wiele pytań, które podzielone zostały na rozdziały: religia, wstyd, zaniedbanie, wykluczenie, manipulacja, zagubienie i zgorszenie. Pojawiają się tu wątki dotyczące tematów uniwersalnych i często podejmowanych, czyli religia i jej wpływ na postrzeganie seksu, jak i te dotyczące świeżych wydarzeń, jak parady równości czy strajk kobiet po ogłoszeniu wyroku tzw. Trybunału Konstytucyjnego.


 "W ogóle związek między mężczyzną a kobietą to nie jest test na inteligencję, my nie mamy się domy ślać, co chce lub czuje druga osoba. Ludzie powinni się komunikować."

Cholernie się cieszę, że mogłam sięgnąć po tą książkę. Nie jest to pozcyja do przeczytania na raz, chociaż czyta się ją lekko i przyjemnie. Zawiera dużo, dużo wiedzy i ważnych informacji na temat seksu, relacji ludzkich, komukowania się w związku, aborcji, lbgt, zdrad... chyba o wszystkim co dotyczy seksu i wszystkim co jest z nim związane. Jak już wcześniej wspomniałam, wiedza ta została przekazana w formie rozmowy, czyli były pytania i wyczerpujące na nie odpowiedzi. Czy można się dowiedzieć wiele z tej książki? Tak, jak najbardziej. Czytałąm już wiele książcek związanych z osobowością czy seksulanością, ale ta wyjątkowo do mnie trafiła, poruszyła wszystkie ważne tematy i wszystko zostało powiedziane wprost bez owijania w bawełnę i w prosty, zrozumiały sposób. Oby powstawało więcej takich książek.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Poradnia K.

Moja ocena:
10/10
 

5 komentarzy:

 1. Książki tego wydawnictwa nigdy mnie nie zawodzą, a ta porusza naprawdę ważną tematykę, więc chętnie po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czas pokaże czy po nią sięgnę. Na razie nie mam jej w planach.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak! Jak dobrze, że są książki, które zdejmują z nas niewiedzę i pokazują inny punkt widzenia. A ponieważ w kwestii seksualności cofnęliśmy się ostatnio o lata świetlne, to tym bardziej cieszę się, że pojawiają się nowe publikacje. A prof. Izdebski to jednak instytucja :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że ta książka ma szansę mi się spodobać. Na pewno sięgnę jak będę miała okazję.

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka wydaje się naprawdę ciekawa. Myślę, że tego typu pozycje są ogromnie ważne, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Mam nadzieję, że uda mi się sięgnąć po nią za jakiś czas :)

  OdpowiedzUsuń