niedziela, 13 listopada 2022

Wybierz białego wilka

Tytuł: Wybierz białego wilka
Autor: Zofia Turzyńska
Rok wydania: 2022
Liczba stron: 642
Wydawnictwo: Novae Res

"Dziewczyna marzyła bowiem o miłości swojego życia. Przeczytała setki romantycznych książek, w skrytości ducha mając nadzieję, że opisane w powieściach uczucia nie są wymysłem spragnionych miłości autorek. Jednak z biegiem lat Sara przekonywała się, na czym stoi świat i popadała w coraz większe zniechęcenie. Bo świat stał na kłamstwach i namiastkach uczuć."

Dwie zwaśnione od pokoleń rodziny, walczą ze sobą na każdym kroku, aż przypadkowo poznaje się dwójka i zakochuje w sobie, a później dowiaduje się, że zamiast kochać powinna nienawidzić... Schemat historii znany od wieków i mogłoby się wydawać, że oklepany, a jednak wciąż z przyjemnością do niego wracam w nowych jego odsłonach.


  "Nigdy nie należy brać za pewnik tego, co powiedzą inni, bo potem można za to srogo zapłacić. "

W Allenburgu mieszkają dwie skłócone od dawna rodziny. Flisowie, sprawują w mieście rządy rządy, a niesamowicie bogaci Hallmanowie kiedyś byli jego właścicielami. Sara i Cyprian poznają się przypadkowo w autobusie i od razu nawiązują nić porozumienia. Problemy zaczynają się, gdy odkrywają kim są.


 "Zepsuci ludzie złe cechy zauważają tylko w innych, w tych, których darzą niechęcią lub nienawiścią. Sami w swoich oczach są krystalicznie czyści."

Tytuł książki nie wskazuje na to, że to kolejna historia oparta na znanym motywie Romea i Julii. Co prawda sama historia o dwóch wilkach została tam przytoczona, ale jak dla mnie, była zbyt mało istotna, żeby tytuł był na niej oparty. I to chyba jedyne do czego mogłabym się przyczepić, bo książka niesamowicie mi się podobała. Aż ciężko uwierzyć, że to debiut. Autorka stworzyła bardzo ciekawe wątki i barwnych bohaterów, których nie sposób nie polubić. Sama fabuła jest bardzo dobrze rozbudowana, co widać po samej objętości książki. Z kolei lekki styl autorki sprawia, że można ją bardzo szybko pochłonąć. Na uwagę zasługuje również przepiękna okładka.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Novae Res.

Moja ocena:
7/10

6 komentarzy:

 1. Może kiedyś sięgnę po ten tytuł. Będę o nim pamiętała na przyszłość.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie bardzo ta książka się podobała. Ma głębszy sens :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Okładka cudna, ale książka nie wiem czy dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam serdecznie ♡
  Nie znam tej książki, pierwszy raz widzę ten tytuł. Muszę przyznać, interesująca. Może w przyszłości po nią sięgnę :) Wspaniała recenzja!
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń