środa, 2 sierpnia 2017

Kuszenie w jedwabiu

Tytuł: Kuszenie w jedwabiu
Tytuł oryginału: Silk is for Seduction
Cykl: Stylistki (1)
Autor: Loretta Chase
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 400
Wydawnictwo: Bis 

"Marceline spłonęła rumieńcem. Wciąż nie otrząsnęła się z emocji, jakie w niej wzbudził, i to czym? Spojrzeniem i brzmieniem głosu! Wciąż czuła na sobie jego rozpalony wzrok. Słyszała poufałą chrypkę."


Marceline Noroit, wraz z siostrami, prowadzi ekskluzywny butik z sukniami. Jej kreacje podbiły serca londyńskiej arystokracji. Wie jednak, że może osiągnąć więcej, ale potrzebuje do tego odpowiedniej reklamy. Postanawia, że musi zdobyć patronat najpiękniejszej i najbardziej pożądanej panny w mieście, lady Clary Fairfax, mającej niebawem zaręczyć się z księciem Clevedonem. Jednak najpierw do tego pomysłu musi przekonać samego księcia, który to w przyszłości będzie sponsorował jej garderobę. W tym celu Marceline udaje się do Paryża


"Nie doceniała go, a może przeceniała samą siebie."


W Paryżu Marceline błyszczy na tle wszystkich kobiet, tak że nawet sam książę postanawia do niej podejść. Zauroczony mężczyzna daje jej się wodzić za nos. Pomimo, że Noroit nie kryje swych zamiarów w celu szycia sukni dla jego przyszłej księżnej, Clevedon często zapomina o powodzie, dla którego się poznali i coraz częściej myśli o krawcowej swej przyszłej żony niż o samej Clarze. Iskra pożądania, która nimi zapłonie rozpali cały Paryż, a także i cały Londyn.


"Widziała już wiele morskich burz, ale ta była najgorsza ze wszystkich. Lecz choć jej umysł roztrząsał możliwe zagrożenia, serce widziało inaczej."


Marceline co cudowna kobieta. Zaczynała wszystko od zera. Nikt jej w niczym nigdy nie pomagał. Dzięki swojemu sprytowi zdobyła pieniądze na butik i niesamowicie go rozwinęła. Jej kreacje podbiły serca wielu zacnych dam, a damy w tych kreacjach łamały serca wielu mężczyznom. Noroit potrafiła zrezygnować z wielu przyjemności dla dobra tych których kocha. Byłą w stanie zrezygnować ze swej miłości, by tylko ocalić mężczyznę, którego kocha...


"Mimo to, gdy spojrzała w jego oczy, gdy w jej uszach brzmiał jego głos, miała wrażenie, że zapada się w nicość, przestaje myśleć."

Kuszenie w jedwabiu to romans historyczny. Jak sama nazwa wskazuje Madame Noroit kusiła swymi kreacjami księcia Clevedona. Niestety nie przewidziała innego scenariusza, który zgotował im los. 

Książka jest niezwykle przyjemna i lekka. Autorka wykreowała cudownych bohaterów. Wszystkie siostry Noroit to niezwykłe intrygantki, a książę Clevedon zrobił na mnie wrażenie jako człowiek dobry i szlachetny, chociaż czasami denerwowałam się na niego, że nie dostrzega tak oczywistych rzeczy. Polubiłam nawet samą lady Clarę, która przeszła prawdziwą metamorfozę i ujawniła swą waleczność, zdecydowanie i klasę. 

Dawno już nie czytałam romansów historycznych i bardzo cieszyłam się dostając tę książkę do recenzji. Oczywiście nie zawiodła mnie, świetnie się przy niej bawiłam. Jest to pierwszy tom z cyklu Stylistki, więc już nie mogę doczekać się kolejnych i polecam każdemu, kto lubi czytać romanse i pasjonuje się historią. 

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania dziękuję Wydawnictwu Bis.  

Moja ocena:
10/10

3 komentarze:

 1. Uwielbiam książki historyczne, ale takiego stricte romansu historycznego jeszcze chyba nie czytałam. Ta książka wydaje mi się bardzo intrygująca, taka lekka i przyjemna.
  Buziaki!
  BOOKBLOG

  OdpowiedzUsuń
 2. Romansowe zaczytanie na wakacje, tym bardziej, że książka otrzymała od Ciebie maksymalną notę, to zwraca na nią uwagę wśród wielu podobnych propozycji czytelniczych. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 3. Romans OK, ale ten "historyczny" zniechęca... Jakoś nie umiem się wczuwać w takie klimaty dawnych wieków :(

  OdpowiedzUsuń