środa, 16 sierpnia 2017

Uziemieni

Tytuł: Uziemieni
Tytuł oryginału: Grounded
Cykl: W pzrestworzach (3)
Autor: R. K. Lilley
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 389
Wydawnictwo: Editio

"Odtąd nie będziecie czuć deszczu
Gdyż będziecie dla siebie nawzajem schronieniem
Nie będziecie czuć chłodu
Gdyż będziecie się wzajemnie ogrzewać
 
Nie będziecie już samotni…
Odtąd będziecie dla siebie towarzystwem
"


Bianca wciąż nie jest pewna swych uczuć do Jamesa. Mimo to postanowiła z nim zamieszkać. Jest to wielki krok. Jak dotąd dziewczyna z nikim nie była tak blisko, pomijając Stephana, wieloletniego przyjaciela. James z kolei jest pewny swych uczuć i pragnie na każdym kroku zapewniać o tym swoją ukochaną słowami, podarunkami, gestami... Ma nadzieję, że z czasem Bianca obdarzy go zaufaniem i miłością.

editio
  
"To jest najbardziej puste uczucie, kiedy wiesz, że musisz kogoś zranić, żeby poczuć cokolwiek.

Przy Jamesie Bianca odkrywa samą siebie, swoją mroczną naturę. James z kolei dzięki niej poznaje czym jest prawdziwa miłość i chociaż nigdy jej tego nie wyznał wprost, jest w niej szaleńczo zakochany. Bianca, pomimo że boi się miłości i zaangażowania, zdaje sobie sprawę, że nie wyobraża sobie życia bez tego mężczyzny. Wiele musi się jeszcze wydarzyć, by mogli zacząć wspólne życie. Oboje mają niebezpiecznych wrogów z przeszłości. Jamesa wciąż dręczą zdarzenia z przeszłości, ktoś pragnie zrujnować jego szczęście ukazując jego preferencje. Bianca z kolei jest w niebezpieczeństwie, bo jej ojciec, który zamordował jej matkę, a także swoją kolejną żonę, wciąż jest na wolności i czyha na jej życie. Na dodatek kontaktuje się z nią przyrodni brat...


"Przeszłość może nas skrzywdzić, jeśli sami na to pozwolimy."
Pierwszy i drugi tom zrobiły na mnie piorunujące wrażenie. Zakochałam się w historii Jamesa i Bianki i nie mogłam doczekać się kontynuacji. Trochę jednak minęło czasu zanim doczekałam się na premierę Uziemionych. Przez ten czas już wiele zapomniałam. Niektóre wydarzenia i wspomnienia z przeszłości były dla mnie nie do końca jasne i musiałam się domyślać niektórych rzeczy. Sama historia już tak mnie nie wciągnęła. Oczywiście, była ciekawa, wątki romantyczne wprawiały mnie w lekkie rozmarzenie, a wątki erotyczne rozgrzewały do czerwoności i rozbudzały zmysły. Niestety, mimo wszystko uważam, że ten tom nie dorównuje poprzednim. Ale i tak gorąco polecam po niego sięgnąć, by przekonać się jak zakończą się losy Bianki i Jamesa w przestworzach.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Helion.
Moja ocena:
7/10
 

3 komentarze:

 1. Wszędzie ostatnio widzę tę książkę. Nie ciekawi mnie jakoś szczególnie, ale jeśli będzie okazja to sięgnę po pierwszy tom ;)

  Pozdrawiam, Zjadam Szminkę :")

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie pierwszy tom strasznie rozczarował :/

  OdpowiedzUsuń
 3. To chyba nie jest książka dla mnie :/
  Pozdrawiam ^^
  Debby
  myslamipisane.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń