środa, 30 sierpnia 2017

Skandal w atłasach

Tytuł: Skandal w atłasach
Tytuł oryginału: Scandal Wears Satin
Cykl: Stylistki (2)
Autor: Loretta Chase
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 384
Wydawnictwo: Bis 

"A mimo to okazał dobroć, nieoczekiwaną dobroć. Mężczyźni nie są zazwyczaj tak dobrzy. Niekoniecznie chcą okazać się źli, ale przyzwyczajeni, że wszystko kręci się wokół nich, nie zauważają, kiedy wir świata pociąga za sobą kobiety i je miażdży."


Salon mody sióstr Noroit zdobywa coraz większą sławę i cieszy się coraz lepszą opinią. Przybywają do niego znamienite klientki z arystokratycznych kręgów. Mimo to wciąż potrzebują patronatu najpiękniejszej panny Londynu. Interesowi zagraża jednak katastrofa, kiedy wybucha skandal. Ich najlepsza klientka, Lady Clara, padła ofiarą nikczemnego spisku. Podczas jednego z balów została przyłapana na balkonie z mężczyzną zabiegającym o jej względy w dość intymnej sytuacji. Nieszczęsna panna musi poślubić nikczemnika bez grosza przy duszy, by nie okryć siebie, a także rodziny hańbą. Zdesperowana panna decyduje się na ucieczkę.

  
"W jej oczach płonął błękitny ogień." 

 Sophy Noroit wzięła sobie za misję, ocalenie reputacji Clary, ocalenie ją przed niechcianym małżeństwem, a przy tym ocalenie ich butiku. Najpierw jednak musi odnaleźć nieszczęsną dziewczynę, która uciekła z domu. Pomocą będzie jej służył brat Clary, Lord Longmore. Sophy będzie przybierała różnorakie wcielenia. Wszystkimi nimi oczaruje i tak już zafascynowanego nią lorda. Jednak ona postanawia nie dać się porwać coraz bardziej ogarniającemu ją pożądaniu, by nie zniszczyć ukochanego butiku, o który tak zaciekle walczy wraz z siostrami...


"Pragnął jej i myślał o niej zbyt wiele. Chorobliwie się o nią martwił. Jednak jej nie ufał." 


 Skandal w atłasach to bardzo lekki i przyjemny romans historyczny. Autorka wykreowała cudownych bohaterów. Siostry Noroit to świetne intrygantki o czym przekonałam się już w poprzedniej części. Największą z nich jest jednak Sophy, która potrafi przeobrazić się nawet w swoje przeciwieństwo, a piórem posługuje się tak zręcznie, że pozazdrościłby jej tego niejeden poeta. Nic dziwnego, że tak zauroczyła lorda Longmore'a, który jak dotąd nie wykazał się niczym nadzwyczajnym poza swoim wyglądem. 


"Była tak skupiona na intrydze i odgrywaniu swojej roli, że nieomal zapomniała, że nie jest aktorką w dramacie teatralnym, lecz damą, która przyszła na bal." 

Powieść pełna jest poczucia humoru i erotyki. Jest przede wszystkim ciekawa i lekka oraz niezwykle wciągająca. Czyta się ją niezwykle szybko. Trzyma w napięciu do końca. Nigdy nie wiadomo co wymyśli przebojowa siostra Noroit, która ma w głowie niekończący się zasób szalonych pomysłów i przedsięwzięć. Sama już nie wiem czy poprzednia część była lepsza od tej czy może to ta jest lepsza. Ale jedno wiem na pewno. Czekam na kolejną...

Za książkę gorąco dziękuję Wydawnictwu Bis.

Moja ocena:
10/10

2 komentarze:

  1. Za historyczny plus, za romans niestety minus. Książka zdecydowanie nie przypadłaby mi
    Do gustu, więc odpuszczę ją sobie ;)

    OdpowiedzUsuń