czwartek, 24 sierpnia 2017

Pierworodna

Tytuł: Pierworodna
Tytuł oryginału: Firstborn
Cykl: Piętno Krwawej Hrabiny
Autor: Tosca Lee
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 360
Wydawnictwo: IUVI


"Gdy ląduję w Budapeszcie, na miesiąc przed rozpoczęciem pierwszego roku studiów zagranicznych, jestem pod wielkim wrażeniem. Architektury. Tysięcy lat historii pod moimi stopami."


Szukając pamiętnika, Audra, znalazła coś o wiele cenniejszego- powód dla którego wymazała sobie pamięć- własną córeczkę- Evę. Swoją i Luki. Teraz dziewczyna wie, że ma dla kogo żyć. Zdaje sobie sprawę, że jest małe prawdopodobieństwo, że wyjdzie z tej walki żywa, więc tym bardziej jest zdeterminowana, by ocalić ukochanego, by jej córka miała chociaż jednego rodzica. Nie jest to jednak łatwe, bo dziewczyna działa poza prawem, a świat jest pełen zdrajców.


 "Jeśli los jest łaskawy, Eva jest bezpieczna, gdziekolwiek się znajduje."

Audra, by zakończyć tę przeklętą wojnę, musi odnaleźć swego największego wroga, Historyczkę. Na szczęście, dziewczyna odzyskuje swą utraconą pamięć. Wreszcie wie jak wyglądało jej dawne życie. Wszystkie wspomnienia zostają jej zwrócone i wie jak poznała Lukę, kiedy się w nim zakochała, ich ślub i wspólne chwile... a także żal po utracie córki i smutek na myśl o wymazaniu pamięci. Nie osłabia jej to jednak, a wręcz daje motywację do dalszej walki. Walki o spokojną przyszłość, o szczęśliwy związek i możliwość uczestniczenia w życiu Evy. 

 
 "I oczywiście Luka, jeszcze przed dwoma tygodniami obcy mi człowiek, z którym jednak przeżyłam życie pełne pasji, utraty i żalu."


Teraz Audra jest o wiele silniejsza niż przedtem. Ma dla kogo walczyć. Ma dla kogo żyć. Okazuje się też, że ma większe zdolności niż przypuszczała. Niestety, używanie ich niesie za sobą konsekwencje- bolesne skutki uboczne. Na szczęście, dziewczyna ma przy sobie niesamowitych przyjaciół, którzy w nią wierzą i są w stanie zrobić dla niej wszystko. Najbardziej pomocni okazują się- mnich heretyk i hakerka o niebanalnym pseudonimie- Błazen. Z ich pomocą, Audra, stara się rozwikłać znalezione dokumenty i ustalić, kto jest Historykiem oraz jak pokonać Dziedziców. Pomocny okaże się także Luka, ale narazi się również na wielkie niebezpieczeństwo. Wszystko to w imię miłości. Nie tylko romantycznej, ale także rodzicielskiej.


"Ale oczywiście nigdy nic nie będzie takie proste."

Kiedy przeczytałam Potomków, a właściwie, to już po kilku pierwszych rozdziałach, wiedziałam, że będzie to jedna z moich ulubionych książek. Audrę i Lukę pokochałam już od pierwszych stron. Brakowało mi jedynie wspomnień z przeszłości. Nie wiedziałam jak się poznali, jak zaczął rozwijać się ich związek. Wszystko to dostałam w tym tomie, kiedy to Audra odzyskała utraconą pamięć. Kiedy to czytałam, cieszyłam się jak małe dziecko, które wyjmuje prezenty spod choinki. Tym razem też dostałam więcej romantycznych momentów, chociaż i tym razem było ich za mało. Cała historia jest niezwykle intrygująca. Tak samo jak w poprzednim tomie, a może i jeszcze bardziej. Jedno jest pewne- pokochałam tę książkę i polecam ją po prostu każdemu.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu IUVI.

Moja ocena:
10/10

3 komentarze:

  1. To dobrze, że wyniosłaś z tej powieści tyle dobrego, ale nie jestem pewna, czy przypadłaby mi do gustu. Jeżeli chodzi o wątki miłosne, to jestem bardzo wymagająca i mam wątpliwości co do tego tytułu.

    OdpowiedzUsuń
  2. STRASZNIE nie mogę się doczekać kiedy w końcu dorwę tę książkę! :)

    OdpowiedzUsuń