środa, 26 grudnia 2018

Jeden Błąd

Tytuł: Jeden Błąd
Autor: Anna Szafrańska
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 495
Wydawnictwo: Novae Res


"Przez moje ciało przetoczyła się lawina sprzecznych emocji. Byłam wściekła, że dopiero teraz zdał sobie sprawę, co mi zrobił... co zrobił nam. Miałam ochotę go uderzyć, żeby chociaż w minimalnym stopniu poczuł, jak ja się czułam przez ostatnie dni."


Dominika i Oliwer są parą od wielu lat. Ona jest świeżo po studiach i wkrótce rozpocznie swoją pierwszą pracę jako nauczycielka w liceum, trochę wbrew jego woli. On ma natomiast zostać wspólnikiem w kancelarii jej ojca. Pozornie wszystko układa się szczęśliwie, jednak z każdą chwilą Dominika ma coraz większe wątpliwości, co do słuszności swoich decyzji i do ich związku, który powoli przestaje ją cieszyć.

  
"Złamane serce leczy nowa miłość."

Oliwer robi się coraz bardziej agresywny i impulsywny. Nie podoba mu się, że Dominika pracuje. Dziewczyna coraz bardziej oddaje się swojej pracy i nowym uczniom. A szczególnie jednemu. Mikołaj już od początku był zbuntowany, a między nimi pojawiały się tarcia. Z czasem przemieniają się one w coś jeszcze bardziej niebezpiecznego, co może zaszkodzić przede wszystkim Dominice nie tylko jako narzeczonej Oliwera, ale także jako nauczycielce. 

  
"Ty i ja. I nikt więcej." 

Jeden Błąd. Tak niewiele trzeba, żeby wydarzyło się tyle złego, żeby wszystko się posypało. To właśnie ten jeden błąd potrafi wyrządzić wiele krzywdy. Już dawno nie czytałam tak emocjonującej książki. Bardzo polubiłam Dominikę. Niekiedy przypominała mi mnie samą, taką trochę zagubioną, nieszczęśliwą w swoim związku i bojącą się zmian i ryzyka, żeby nie było gorzej, bo przecież wszystko już jest zaplanowane. Dlatego tak mocno trzymałam za nią kciuki, żeby w końcu zaczęła działać, żeby wybrała siebie i swoje szczęście. 

Jeden Błąd to niesamowita i niezwykle wzruszająca opowieść o zakazanej miłości, pełna emocji i niespotykanych zdarzeń.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Novae Res.

Moja ocena:
10/10   

3 komentarze:

  1. Czekam na tę książkę od mojej przyjaciółki, także na pewno będę ją czytać. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. W końcu muszę poznać twórczość tej Autorki, może to będzie dobry początek...

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciekawy pomysł na fabułę. Teraz już nie wcisnę nigdzie nowej książki, ale zapiszę sobie tytuł :)

    OdpowiedzUsuń