sobota, 29 grudnia 2018

Okruchy Dobra

Tytuł: Okruchy dobra
Autor: Justyna Bednarek & Jagna Kaczanowska
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 349
Wydawnictwo: W.A.B.


"Śnieg skrzypiał mu pod 
podeszwami, palce u stóp miał przemarznięte do kości. Rozmowa z nieznajomym wprawiła go w dziwny nastrój. Tak jakby wszystko, co się mu tego dnia wydarzyło, było całkowicie nierealne."


Boże Narodzenie to wyjątkowy czas. Każdy chce go spędzić w cudownej atmosferze, otoczony miłością i bliskimi. Samotność staje się wtedy wyjątkowo dokuczliwa, szczególne, kiedy za oknem słychać wesoły śmiech dzieci, gwar szczęśliwych rodzin czy zakochanych w świątecznych filmach.

  
"-Pierwsza gwiazdka!- krzyknęła Zosia, wskazując na okno." 

Dla Anny to pierwsze święta po rozwodzie. Jowita również nie ma nadziei na powrót męża do domu, co więcej, musi to jakoś wytłumaczyć swojej córeczce. Roman samotnie wychowuje dorastającego syna, jednak ich relacja jest bardzo burzliwa. Małgorzata w ogóle nie ma kontaktu z córką, jeśli nie liczyć kartek pocztowych przesyłanych kilka razy do roku.

Losy siedmiorga bohaterów krzyżują się podczas dwóch przedświątecznych grudniowych dni w Krakowie. Każda z osób, mimo że pogrążona we własnych problemach, zdobywa się na drobny altruistyczny gest wobec bliźniego. Te kamyczki zaś uruchamiają lawinę wydarzeń, które nieoczekiwanie zmienią życie bohaterów. *


"On został." 

Okruchy dobra to niesamowicie ciepła i wzruszająca opowieść świąteczna. Jest to idealna książka na długie zimowe wieczory. Pomaga nam sobie przypomnieć jakimi ludźmi pragniemy być, że każdy z nas potrzebuje drugiej osoby, że trzeba nieść dobro, bo właśnie kiedy dajemy je drugiej osobie, ono wraca i to ze zdwojoną siłą. To historia dwunastu osób, która pokazuje, że szczęście czai się za rogiem, trzeba tylko umieć po nie sięgnąć.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu W.A.B.

Moja ocena:
8/10   

*opis wydawcy 

1 komentarz:

  1. Wszystko wskazuje na to, że dzięki tej książce, przedłużą sobie święta. 😊

    OdpowiedzUsuń