czwartek, 27 grudnia 2018

Tajemnicza wyprawa

Tytuł: Tajemnicza Wypegw
Autor: Praca Zbiorowa
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 93
Wydawnictwo: Nowa Era


"Dzieci ukryły się, aby nikt ich nie dostrzegł. Tymczasem do miasta wdarli się Krzyżacy. Rozpoczęła się walka. Przebudzeni mieszkańcy pospieszyli z pomocą. Wspięli się na wieżę i zaczęli zrzucać na wrogów kamienie i beli, lać na nich gorącą smołę. Ele i Wojtek byli przerażeni, bo sytuacja  stawała się coraz groźniejsza."

Wydawnictwo Nowa Era od 2017 roku organizuje dla uczniów szkoły podstawowej konkurs literacki Popisz się talentem. W tym roku udział wzięło prawie 4 tysiące dzieci. Jedynie 30 z nich zostało laureatami, a ich opowiadania znalazły się w książce Tajemnicza Wyprawa. 


"Czy to się dzieje naprawdę?" 

Wojtek i Ela to rodzeństwo mające super moce. Wybierają się oni w niezwykłe podróże po Polsce, poznają nowe miejsca, sekrety miast, poznają nowe klasy, nowych uczniów, nowe zwyczaje, biorą udział w niezwykłych misjach ratunkowych i przeżywają szalone przygody. Pokazują dzieciom jak należy się zachowywać, dbają o przyrodę, przedstawiają historię w nowy sposób.


"Czy ja już wspominałam, że bardzo polubiłam to nowe rodzeństwo?" 

Tajemnicza Wyprawa to przepięknie ilustrowany zbiór opowiadań napisany przez młodych autorów, uczniów szkoły podstawowej, laureatów 
literackiego konkursu. Opowiadania są świetnie 
napisane. Nie mogę wyjść z podziwu jak dzieciaki w tak młodym wieku potrafią tworzyć tak niesamowite historie. Czytając świetnie się bawiłam i z całą pewnością mogę stwierdzić, że jest jest to wyjątkowa lektura dla młodych czytelników.

Moja ocena:
10/10

2 komentarze:

  1. Bardzo chętnie przeczytałabym ten zbiór opowiadań. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Z chęcią zapoznałabym się z tą pozycją.
    Serdecznie pozdrawiam.
    www.nacpana-ksiazkami.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń