wtorek, 4 grudnia 2018

Bliżej Nieba

Tytuł: Bliżej Nieba
Tytuł oryginału: High as the Heavens 
Autor: Kate Breslin
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 464
Wydawnictwo: Dreams


"Nagle spogląda na
 drugiego, i zamiera. Przecież 
to... Nikt nie może poznać 
jego prawdziwej tożsamości, 
w szczególności Niemcy. Ona 
musi ich okłamać, 
musi podjąć ryzyko..."Évelyne Marche, kiedyś szczęśliwa panienka z beztroskimi planami na przyszłość, teraz pielęgniarka w czasach I Wojny Światowej. Młoda Brytyjka mieszka z matką u krewnych w okupowanej przez Niemców Brukseli. , dzieląc czas pomiędzy pracę w szpitalu w dzień i w kawiarni wieczorem. A przynajmniej takie stwarza pozory… Nikt nie podejrzewa, że wypełnia również ważną szpiegowską misję dla belgijskiego ruchu oporu narażając tym samym swoje życie i bezpieczeństwo bliskich.

Dreams
  
 "Żyła z dnia na dzień, zawsze na krawędzi strachu, 
a jej sumienie wciąż nawiedzały zdarzenia z przeszłości."
Éve do dziś nie potrafi pogodzić się z ogromną stratą, jakiej doznała już na początku wojny. Na co dzień nosi odznakę honorową, którą otrzymała za uratowanie wroga, ale jej cena była zbyt wysoka. Pewnego dnia Éve dostrzega spadający samolot. Kiedy jako pierwsza dociera na miejsce wypadku, w rannym pilocie rozpoznaje kapitana Królewskiego Korpusu Lotniczego, Simona Forrestera. Ryzykując życie, ukrywa go przed Niemcami, jednak niebezpieczeństwo narasta i mnożą się tajemnice… 
Dreams
"Wojna niszczyła nie tylko ludzi." 
Opis z tyłu okładki tak na prawdę niewiele zdradza i już na samym początku książki poznałam wiele szokujących informacji, które zupełnie zmieniły mój pogląd na te książkę i dlatego ja również postaram się nie zdradzić Wam zbyt wielu informacji. Powieść zawiera cudowną historię o miłości rozgrywającej się w czasach I Wojny Światowej. Do tego pokazuje prawdziwe oblicze tego okropnego czasu. Pokazuje jaką cenę trzeba zapłacić za każdą podjętą decyzję, pokazuje jak przebaczenie, pragnienie miłości i wiara w Boga może odmienić ludzkie życie. 
Eve to niezwykła bohaterka, która powstała na podstawie trzech kobiet żyjących podczas I Wojny Światowej, która pokazuje, że życie jest ważne i nieprzewidywalne i trzeba umieć docenić każdą piękną chwilę, kolekcjonować ją w swoich wspomnieniach, bo nigdy nie wiadomo ile jeszcze takich będzie.
Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Dreams.
Moja ocena:
9/10  

6 komentarzy:

 1. Bardzo chcę przeczytać tę książkę. Ciągle na nią poluję.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też chętnie przeczytam tę książkę, bo czuję, że może mi się spodobać. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapisuje tytuł i mam nadzieję, że szybko znajdę na nią czas.

  https://nacpana-ksiazkami.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo interesująca pozycja. Będę ją miała na uwadze, przy kolejnych książkowych zakupach :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wydaje się być fajna...poszukam!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie przepadam za książkami, których akcja ma miejsce podczas wojen światowych, ale ta ocena zachęca... Zapiszę sobie, może kiedyś poszukam :)

  OdpowiedzUsuń