poniedziałek, 10 grudnia 2018

Ku odległym brzegom

Tytuł: Ku odległym brzegom
Tytuł oryginału: To the Farthest Shores
Autor: Elizabeth Camden
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 345
Wydawnictwo: Dreams"Byłoby łatwej, ale nie lepiej. 
W jakiś sposób Jenny 
wiedziała, że dopóki nie 
spotka Olivera i nie pogodzi 
się z tym, co się wydarzyło, 
on będzie nadal pojawiał 
się w jej koszmarach"


Pielęgniarka Jenny Bennett miała trudne dzieciństwo, którego wstydzi się do dziś, a koszmary wciąż nie ustają. Za wszelką cenę pragnie zmazać błędy przeszłości, by móc wieść spokojne życie. Trudne doświadczenia sprawiły, że Jenny  dzielnie stawia czoła wyzwaniom w dorosłym życiu, podczas pracy w bazie wojskowej w Presidio. Jednak nagły powrót przystojnego oficera marynarki wojennej, który sześć lat temu złamał jej serce, burzy jej wewnętrzny spokój.
Dreams

"Naprawdę go kochała tamtej beztroskiej wiosny. Zakochała się szybko i mocno, mimo tego, że był śmiertelnie chory, gdy się poznali"

Porucznik Ryan Gallagher był jednym spośród garstki ludzi zdolnych wypełnić trudną zagraniczną misję. To zadanie zniszczyło jego reputację i złamało serce kobiety, którą prawdziwie pokochał. Tymczasem honor i obowiązek nie pozwala mu ujawnić, gdzie przebywał przez te wszystkie lata, ponadto zagroziłoby to powodzeniu misji i naraziło życie tysięcy ludzi. Teraz pragnie na nowo zdobyć serce i zaufanie Jenny, ale to nie jest łatwe zadanie, bo w jego życiu ważne miejsce zajmuje jeszcze inna kobieta.

Wydawnictwo Dreams


"Jenny Bennett obudziła się na dźwięk kamyków stukających w okno. Usiadła, próbując zyskać orientację. Jako pielęgniarka bywała wzywana w nocy, ale zawsze ktoś wtedy pukał do drzwi."


Elizabeth Camden to niesamowita autorka. Miałam już przyjemność czytania dwóch jej książek i byłam pod wielkim wrażeniem. Ku odległym brzegom jest utrzymana w trochę innym klimacie niż Tajemnice Bostonu i Pożar w Chicago. Jest w niej mniej niebezpieczeństw i tragicznych wydarzeń, za to więcej bolesnych wspomnień z przeszłości. Od początku bardzo pokochałam bohaterów. Urzekło mnie oddanie Ryana swoim bliskim i krajowi. Styl autorki jest bardzo lekki i przyjemny. Historia niesamowicie wciąga i często rozczula, a także potrafi zaskoczyć, bo tajemnica goni tajemnicę.Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Dreams.
Moja ocena:
10/10 

2 komentarze:

  1. Będę miała na uwadze ten tytuł. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Chyba nie dla mnie, chociaż ocena 10/10 każe się zastanowić dwa razy... :)

    OdpowiedzUsuń