sobota, 28 września 2019

Książę Nocy

Tytuł: Książę Nocy
Tytuł oryginału: Duke of Midnight
Cykl: Tajemnice Maiden Lane (6)
Autor: Elizabeth Hoyt
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 398
Wydawnictwo: Bis

"Artemis wstrzymała oddech. Ośmieliła się założyć tygrysowi obrożę i teraz czekała, by się przekonać, czy okaże się posłuszny jej woli, czy też przetrąci jej kark jednym uderzeniem łapy.
Książę Wakefield stał bardzo spokojnie, mrużąc ciemne oczy. Uświadomiła sobie, że po królu był zapewne najpotężniejszym człowiekiem w Anglii."

Artemis Greaves, jako uboga krewna żyje na utrzymaniu swej dalszej rodziny. Pełni funkcję damy do towarzystwa swej głupiutkiej , lecz zamożnej kuzynki Penelope. Towarzyszy jej i usługuje na każdym kroku, nawet kiedy ta, postanawia wybrać się na niebezpieczną eskapadę do owianej złą sławą dzielnicy Londynu, gdzie zostają zaatakowane przez bandytów. Z pomocą przychodzi im Duch St. Giles.

  
 "A może (...) chodziło o ciebie. Po prostu o ciebie."

Bystra Artemis zaczyna podejrzewać, że ich bohaterem był książę Wakefield, wpływowy arystokrata, który zamierza poślubić jej kuzynkę. Szantażuje tym księcia, by wyświadczył jej przysługę i wyciągnął jej brata z więzienia oskarżonego o morderstwo. Książę tymczasem nie potrafi się oprzeć rosnącej fascynacji Artemis.


"Straciłem głos, ale nie zdolność myślenia." 

 Elizabeth Hoyt jest mistrzynią. Historie wychodzące spod jej pióra są niesamowite, tak dobrze dopracowane. Wszystko układa się w spójną całość, bohaterowie są wyraziści i od razu wzbudzają sympatię. Cała seria- Tajemnice Maiden Lane- zrobiła na mnie wrażenie i za każdym razem mam wrażenie, że każda kolejna powieść jest lepsza od poprzedniej, jednak z perspektywy czasu, ciężko mi wybrać najlepszą. Każda różni się od siebie, choć można dostrzec tu pewne schematy. Nie odbierają one jednak przyjemności z czytania. Książę Nocy to nie tylko przyjemny romans historyczny, ale przede wszystkim cudowna, niezwykle emocjonujące i pełna pasji powieść pełna miłości. Elizabeth Hoyt po raz kolejny mnie oczarowała i sprawiła, że mam ochotę na więcej.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Bis.

 Moja ocena:
10/10 

3 komentarze: