wtorek, 24 września 2019

Oddać Serce

Tytuł: Oddać Serce
Tytuł oryginału: The Heart Between Us: Two Sisters, One Heart Transplant, and a Bucket List
Autor: Lindsay Harrel
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 367
Wydawnictwo: Dreams "To serce nigdy do końca nie 
będzie jej. Z drugiej strony oprócz tego, że podtrzymywało ją przy 
życiu, nie miała wrażenia, aby zmieniło ją w kogoś, kim nie była, chociaż bardzo by tego chciała."


Megan Jacobs od zawsze marzyła o zdrowym sercu. Całe dzieciństwo spędziła w szpitalach, podczas gdy jej siostra bliźniaczka, Crystal, uprawiała sporty, podrywała chłopaków i dobrze się bawiła. Niestety nawet przeszczep nie pomógł Megan czerpać z życia garściami. Teraz pracuje jako pomocnik biblioteczny i mieszka z rodzicami, marząc o przygodzie, którą przeżyje, „gdy tylko poczuje się lepiej”.*


""

Kiedy otrzymuje pamiętnik swojej dawczyni serca – wraz z listą rzeczy do zrobienia przed śmiercią – postanawia zdobyć się na odwagę i spełnić marzenia nastolatki. Crystal chce dołączyć do niej z własnych powodów, ale Megan z radością przyjmuje jej propozycję jako okazję do naprawienia ich wątłej relacji.

Zwiedzając niezwykłe miejsca rozsiane po całym świecie, siostry wyruszają jednocześnie w głąb siebie, a „żyć naprawdę” może się okazać o wiele większym wyzwaniem niż trudy podróży.*


""
Przychodzę do Was z recenzją pisaną "na świeżo". Jestem świeżo po przeczytaniu lektury i wciąż jest we mnie wiele emocji. Stąd też opis z okładki, a nie mój własny. Chciałam, żeby ten wpis był wyjątkowy, a gdybym sama go pisała, to wszystko byłoby bez ładu i składu. 

Książka wstrząsnęła mną i rozwaliła mnie na małe kawałeczki. Nie było w niej nic wstrząsającego, ani takie wow, co by się działo, akcja nie pędziła, że ledwo co nadążałam. Wszystko było spokojne i zrównoważone. Za to cała ta historia, jej głębia, poruszyły mnie. Bardziej zainteresowała mnie Crystal i jej losy. Wydawała mi się trochę bliższa i jej relacje małżeńskie również zaczęły uświadamiać mi pewne rzeczy. Ona pogubiła się w swoim życiu, zatraciła to co najważniejsze. Jej relacja z mężem, jej błędy... to wszystko kazało mi się zastanowić, przemyśleć czy nie popełniam podobnych w moim związku. Pomogło mi się zastanowić, jak to wszystko powinno wyglądać... Podczas czytania dużo płakałam. Często mi się to zdarza, ale nie pamiętam, żebym płakała aż tyle. Kiedy skończyłam czytać, po prostu odłożyłam książkę i zaczęłam płakać. Było we mnie mnóstwo emocji. Jeśli chcecie przeżyć to co poznając przejmujące historie dwóch bliźniaczek, które szukały sensu w swoim życiu, to gorąco polecam.


Za książkę jestem ogromnie wdzięczna Wydawnictwu Dreams.

Moja ocena:
10/10

*opis wydawcy

4 komentarze:

 1. Bardzo chciałabym przeczytać tę książkę. Jest ona na mojej liście priorytetów czytelniczych. ��

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z całego serca polecam. Mam nadzieję, że wzruszy Cię tak jak mnie.

   Usuń
 2. Wow! A z okładki nie wygląda na AŻ tak genialną. Ufam jednak Twojemu osądowi i poszukam jej - coś czuję, że warto ją przeczytać!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń