wtorek, 23 czerwca 2020

Letnie marzenie

Tytuł: Letnie marzenie
Tytuł oryginału: Summer's Dream
Cykl: Bombonierki (3)
Autor: Cathy Cassidy
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 280
Wydawnictwo: Iuvi

"Wbijam wzrok w stolik. Muszę wyglądać okropnie, rozgorączkowana dziewczyna o różowej, zalanej łzami twarzy, rozklejająca się w miejscu publicznym. Na ogół jestem taka opanowana, grzeczna, ułożona... Tymczasem drugi raz w tym tygodniu straciłam nad sobą kontrolę."

Summer kocha taniec i wkłada w niego całe serce i pasję. Kiedyś straciła swoją wielką szansę przez stres i rozwód rodziców. Teraz nie może popełnić tego samego błędu. A pojawia się kolejna szansa. Ma okazję powalczyć o miejsce w elitarnej szkole baletowej. Summer desperacko pragnie się tam dostać i zrobi wszystko, by to osiągnąć. 

   
"Wyglądasz jak najprawdziwsza baletnica!"

Summer odsuwa się od wszystkich i skupia się wyłącznie na balecie, z dnia na dzień prawie przestaje jeść. Przesłuchanie do szkoły baletowej staje się obsesją i dziewczyna rezygnuje z normalnego życia i beztroskich wakacji. Im bardziej dąży do celu i doskonałości, tym bardziej zatraca się w wyimaginowanym świecie i traci poczucie rzeczywistości. Odpycha siostry i zrywa z chłopakiem. Jedyną kotwicą trzymającą ją w rzeczywistości jest przyjaciel z dzieciństwa, który chyba chce czegoś więcej niż tylko przyjaźni...


"Najlepiej, gdyby świat dał mi święty spokój." 

Letnie marzenie, to kolejna część z serii Bombonierki. Tym razem przyszła kolej na Summer, drugą z bliźniaczek. W poprzedniej części poznaliśmy ją jako tą bardziej utalentowaną, doskonałą, na którą wszyscy zwracają uwagę, idealną... Tutaj widzimy ją zupełnie inną, już nie z perspektywy jej siostry bliźniaczki, a jej samej. Summer pragnie spełniać swoje marzenia i oddaje temu całe serce, niestety poświęca się za bardzo. Pragnie być najlepsza, najlepiej tańczyć... A patrząc w lustro widzi porażkę, grubą, powolną, tłustą porażkę. Co dzień wykańcza się morderczymi treningami. Autorka poruszyła tutaj ważne kwestie, w tym anoreksję. Letnie marzenie to chyba najpoważniejsza książka z serii i najbardziej wartościowa, która uświadamia wiele problemów, z którymi mogą się borykać dojrzewający nastolatkowie. Zdecydowanie godna polecenia.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu IUVI.

Moja ocena:
9/10  

3 komentarze:

  1. Dobrze że książka porusza ważną tematykę dorastania nastolaków i ich problemów. To sprawia, że mam ochotę sięgnąć po książkę. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Śliczna okładka, taka kolorowa i zachęcająca. :)

    OdpowiedzUsuń