środa, 17 czerwca 2020

Ogród Babci Marcjanny

Tytuł: Ogród Babci Marcjanny
Autor: Agnieszka Nowak
Rom wydania: 2020
Liczba stron: 212
Wydawnictwo: Novae Res

"Pamiętasz jak się śmiałeś, gdy mówiłam, że gdyby ludzkie dusze mogły przybrać jakiś kształt i wygląd, to byłyby kwiatami? Każdy człowiek nosi w sobie swój kwiat. Powiedziałeś, że w takim razie jestem konwalią. Malutką, kruchą i zarazem silną. Zdziwiłam się: kruchą i silną? Przypomniałeś mi wtedy, że konwalie są piękne, niepozorne i trujące. Ależ mnie to oburzyło! Objąłeś mnie, śmiejąc się, i dodałeś, że w tym tkwi ich siła, że właśnie dlatego trwają, niezdeptane kopytami zwierząt. Masz w sobie wielką siłę, mówiłeś, i potrafisz dać ją innym."

W tym ogrodzie poznasz najpiękniejsze historie o miłości.
Życie to ogród, a ogród babci Marcjanny jest pełen kwiatów. Margerytki, konwalie, stokrotki, niezapominajki, polne maki, maciejka Każdy z tych gatunków skrywa w sobie wyjątkową opowieść.
Opowieść o ludziach, którzy szukają swojej drogi do miłości, wierząc, że nie wolno zamykać się na to, co niesie nam los.*

  
 "I inne kwiaty też były."

To historie pełne nadziei na lepsze jutro, które koją duszę, zachęcając do wyciszenia i chwili refleksji. Wejdź zatem do magicznego świata pełnego urzekających kolorów i zapachów i pozwól poprowadzić się mądrości babci Marcjanny.*


"Tutaj jest tak bajkowo."

Ile kwiatów, tyle opowieści. Tak właśnie opisałabym tę powieść. Każda opowieść wiąże się z jakimś kwiatem, każda jest inna, wyjątkowa i poruszająca. Mamy okazję poznać wielu bohaterów i choć z pozoru, te historie nie mają ze sobą nic wspólnego, to potem widać, jak drogi bohaterów krzyżują się i splatają ze sobą. Książeczka jest krótka, ale wartościowa i niesie ze sobą mnóstwo ciepła, a kwiaty niosą ze sobą niepowtarzalny klimat.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Novae Res.

Moja ocena:
8/10   

6 komentarzy: