niedziela, 29 sierpnia 2021

Wybierz mnie!

Tytuł: Wybierz mnie!
Tytuł oryginału: Take a Chance on Me
Autor: Beth Garrod
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 464
Wydawnictwo: YA!

"Może tu jest inaczej. Czułam taką wolność. Może to naprawdę będzie moja Wyspa Miłości? Miejsce, w którym poznam kogoś zupełnie nowego i innego niż chłopcy w domu. Doskonałe miejsce na drugi pierwszy pocałunek. Na zamknięcie przeszłości. A może... po prostu mnie poniosło i jedyny chłopak, który dał mi swój numer telefonu, zrobił to, żeby zachęcić mnie do wynajęcia kajaka?"

 

Szukacie książki idealnej na upalne wakacyjne dni? Oto i ona - książka idealna na wakacje!


  "- Naprawdę jesteś cebulą. - Nie planowałam mówić tego na głos. Spojrzał na mnie podejrzliwie. - Czym? -Jego ciemnobrązowe oczy były zawsze wymowne – jego usta wręcz przeciwnie."

Meg marzy o swoim pierwszym pocałunku. Chce aby był wyjątkowy i niepowtarzalny i żeby był już. Chce mieć to poprostu za sobą. A gdzie miałaby być do tego lepsza sceneria niż na wymarzonych wakacjach na greckiej wyspie? Meg wyznacza sobie misję, by doświadczyć latem perfekcyjnego, filmowego, przyprawiającego o szybsze bicie serca pocałunku. Tuż po przybyciu w jej życie wkracza kilku bardzo różnych chłopaków, a każdy wydaje się potencjalnym kandydatem. Jednak droga do odnalezienia tego jedynego okaze się długa i pełna przygód.


  "Jestem jak bezludna wyspa, potrzebuję samoootnoooości!"

Wybierz mnie! to idelana na wakacje, pełna miłości, łopotów i chumoru powieść. Skierowana jest raczej do młodszych czytelników, jednak ja również bawiłam się przy niej świetnie. Z zapartym tchem śledziłam losy młodziutkiej Meg i wraz z nią przeżywałam wszystkie kłopotliwe sytuacje, w które ciągle się pakowała. Przyznam też, ze trochę zazdrościłam bohaterce tych wszystkich przygód, beztroski (chociaż były tam także i poważniejsze problemy) i niesamowitych wakacji w Grecji. Książkę polecam szczególnie na wakacje.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu YA!

  Moja ocena:
8/10

4 komentarze:

 1. Zaproponuję tę książkę mojej siostrzenicy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Taka lekka, młodzieżowa książka. Wątpię, że po nią sięgnę. Najważniejsze, że tobie się spodobała.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 3. Ojej, ja jestem zdecydowanie za stara na takie książki;) Ale dla młodych kobiet to z pewnością nie lada gratka!
  Pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń