czwartek, 26 sierpnia 2021

Wyzwolona

Tytuł: Wyzwolona
Tytuł oryginału: Unleashed
Autor: Diana Palmer
Cykl: Long Tall Texans (51)
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 363
Wydawnictwo: HarperCollins


"Spojrzenie jego czarnych oczu było tak przenikliwe, że puls jej przyśpieszył i poczuła się nieswojo. Było to zbyt intensywne i pobudzające przeżycie. Walczyła zawzięcie z obrazami przepełniającymi jej myśli. W końcu udało jej się umknąć wzrokiem, ale wymagało to od niej wielkiej siły woli."

Clancey Lang wiele przeżyła w swoim młodym życiu. Jest silna i samodzilena i musi taka być bo nie pozostał jej nikt na kogo mogłaby liczyć. Ma tylko młodszego brata i same obowiązki. Poprzysięgła sobie, że nigdy w życiu nie będzie od nikogo zależna -  a zwłaszcza od żadnego mężczyzny.


 "Odwaga nie polega na tym, że się nie boisz, tylko na tym, że potrafisz działać mimo tego strachu." 

Colter Banks jest mężczyzną, którego pociągają niedostępne kobiety. Jego asystentka Clancey jest irytująca i działa mu na nerwy, sam jednak nie wie kiedy dostrzega w niej coś jeszcze. Dziewczyna jest zwyczajna i skromna, trzyma go na dystans i coraz bardziej zaczyna go fascynować. Czyżby znowu zadużył się kobiecie nieosiągalnej?


 "Czuję, że realizuję swoje powołanie."

Do książek Diany Palmer wracam z sentymentem. Jej twórczość wyróżnia się swoistym klimatem i przez to każda historia jest do siebie podobna, a zarazem też inna. Bohaterowie są osobami wierzącymi. Bardzo mi się to podobało, bo mogłam śledzić ich losy i obserwować działanie Boga. Autorka poruszyła tu także problem bigoterii, co było ciekawym urozmaiceniem książki, bo fragmenty z Grace z jednej strony mnie irytowały, a z drugiej śmieszyły. Książka napisana jest prostym i lekkim językiem. Czyta się ją bardzo przyjemnie. Pochłonęłam ją na raz. 

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu HarperCollins.

Moja ocena:
8/10

 

7 komentarzy:

 1. Myślę, że ta książka mogłaby mi się spodobać :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy raz słyszę o tej książce. Chętnie przeczytam, skoro polecasz :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak najbardziej to mnie przemawia ta książka :) Chętnie poznam jej fabułę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Poszukam dla siebie tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba jeszcze do tej pory nie słyszałam o tej książce. Ale raczej po nią nie sięgnę, bo sięgam po zupełnie inne książki.

  OdpowiedzUsuń
 6. lubie raz na jakiś czas poczytać powieści tej autorki

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam dwie książki Palmer, tej chyba jeszcze nie :)

  OdpowiedzUsuń