poniedziałek, 16 sierpnia 2021

Pomyślne wiatry

Tytuł: Pomyślne wiatry
Tytuł oryginału: Megan's Mate
Autor: Nora Roberts
Cykl: Zamek Calhounów (5)
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 304
Wydawnictwo: HarperCollins

 
"Megan O'Riley nie lubiła ryzyka. Zawsze starała sięndokończyć jedną rzecz, zanim przystąpiła do kolejnej. Taką już miała naturę, może nie od urodzenia, ale na pewno od dziewięciu, dziesięciu lat. Była rozsądna, praktyczna, ostrożna. Należała do osób, które dwa razy obchodzą dom, sprawdzając, czy na pewno zamknęły na noc okna i drzwi."

 

Megan O'Riley przeprowadza się ze swoim dziewięcioletnim synem na wybrzeże, gdzie ma się zająć finansami hotelu Calhounów. Chce oderwać się od trudnej przeszłości i na nowo zacząć żyć albo przynajmniej znaleźć bezpieczną przystań, gdzie nabieże siły do dalszej wędrówki. Miejsce wydaje się do tego odpowiednie, bo wszyscy od razu zaczynają ją traktować jak członka rodziny. Na miejscu poznaje także przyjaciela rodziny, który wydaje się być nią zainteresowany.


  "Byłem całkiem zadowolony z życia, jakie wiodłem. Ale poznałem ciebie i wszystko się zmieniło."

Nate Fury jest przyjacielem Calhounów i ich częstym gościem. Zadowolony ze swojego kawalerskiego życia, nie pragnie się z nikim wiązać, do czasu aż spotka Meg. Od pierwszego wejrzenia postanawia ją lepiej poznać i szybko staje się nią oczarowany. Megan jednak nie szuka miłości, boi się kolejnego zranienia i nie chce kolejnego związku. Pragnie skupić się na pracy i dziecku. Nate jednak tak szybko nie rezygnuje.


 "Czasem zrywa się wiatr, który znosi nas z obranego kursu. I zdarza się, że to nowe miejsce jest znacznie ciekawsze od tego, do którego się zmierzało."

Pomyślne wiatry to kontynuacja  losów sióstr Calhoun i poszukiwań skarbu prababki. Ta część podobała mi się najbardziej. Było lekko i romantycznie. Niesamowicie urzekł mnie Nate, to jaki zrobił się słodki i czarujący. Tym razem jednak autorka postawiła nie na jedną zakochną parę, a dwie. Kogoś jeszcze trafiła strzała amora... Pomyślne wiatry to najlepszy i najzabawniejszy tom z serii, który okazał się również idealnym zakończeniem historii niezwykłych kobiet.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Harper Collins.

Moja ocena:
9/10

3 komentarze: