poniedziałek, 2 sierpnia 2021

Beach Read

Tytuł: Beach Read
Autor: Emily Henry
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 440
Wydawnictwo: Kobiece

"- Tu nie chodzi o to, co się wydarzyło. Chodzi o to, jak sobie z tym radzisz, o to, kim jesteś. Ty zawsze byłaś tym cholernie oślepiającym blaskiem i nawet w najgorszych chwilach, kiedy czujesz się gniewna i złamana, nadal potrafisz być człowiekiem. Potrafisz mówić ludziom, że... że ich kochasz. "

 

January Andrews jest popularną autorką romansów, która powoli przestaje wierzyć w szczęśliwe zakończenia, od kiedy odkryła zdradę ojca. Brakuje jej weny i pieniędzy na koncie. Postanawia więc wyjechać do domku należącego do jej zmarłęgo ojca, rozliczyć się z przeszłością i znaleźć jej inspirację. Jej sąsiadem okaże się Augustus Everett, popularny pisarz, który gardzi szczęśliwymi zakończeniami i samą Jane, którą zna od czasów studiów.

"I wtedy zrobiłam to, co zrobiłaby na moim miejscu każda rozsądna, dorosła kobieta, kiedy staje się twarzą w twarz ze swoim rywalem z czasów studenckich, który nagle okazuje się jej sąsiadem. Dałam nura za najbliższy regał."

Pod wpływem chwili decydują się na zakład, o to kto pierwszy wyda swoją książkę. Jane i Gus zamieniają się gatunkami. Ona ma napisać poważną książkę pełną tragedii, a on romans ze szczęśliwym zakończeniem. Mają czas do końca lata i nie mogą się w sobie zakochać. Proste, prawda?


 "Ty nauczysz mnie śpiewać tak, jakby nikt nie słuchał, tańczyć tak, jakby nikt nie patrzył i kochać tak, jakby nikt mnie nigdy nie zranił."

Książka idealna na wakacje? Tak! A do tego coś więcej. Jest lekka i przyjemna, kiedy ją czytałam czułam promienie słońca na twarzy i słony smak morza. Ale autorka dała mi o wiele więcej. Były tu poważne problemy. Brak wiary w ludzi, w miłość, samotność, ból po stracie i próby wybaczenia... January nie może pogodzić się z tym co zrobił jej ojciec, że nie był tak idealny jak go sobie wyobrażała. Przez to nie potrafi już pisać ckliwych powieści z dobrymi zakończeniami, bo już w nich nie wierzy. Nie wierzy w dobrych szlachetnych ludzi. Z kolei Gus również zawiódł się na bliskiej osobie i leczy rany. Przed laty się nie znosili, teraz zostali bliskimi sobie ludźmi i mają się w sobie nie zakochac, jednak to nie będzie takie proste. Książka pełna jest uczuć i emocji, która aż mi się udzieliły. Bardzo polubiłam też bohaterów, któezy zostali świetnie wykreowani. Beach Read to świetna książka, dzięki której poczułam się jak na wakacjah, mimo że jeszcze nie wyszłam z domu. 

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnicwu Kobiecemu.

Moja ocena:
10/10

4 komentarze: