czwartek, 10 sierpnia 2017

Żona Mimo Woli

Tytuł: Żona Mimo Woli
Tytuł oryginału: The rearranged life
Autor: Annika Sharma
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 386
Wydawnictwo: Kobiece "Tata w następnej kolejności pyta, jak studenci ostatniego roku radzą sobie ze stresem. Jego opowieści o atmosferze rywalizacji panującej na hinduskich uczelniach stoją w jawnej sprzeczności ze współczesną rzeczywistością."Nithja jest niezwykle ambitną studentką. Już od dziecka wie czym chce się zajmować. Pragnie zostać cenioną lekarką oraz chlubą swej rodziny. Jest niezwykle przywiązana do hinduskiej tradycji. Pogodziła się nawet z wizją aranżowanego małżeństwa z hindusem, które jest nieodłącznym elementem tradycji. 

  
 "Ujmuje mnie jego dobroć, tak więc ściskam go raz jeszcze, zanim wsiądę do samochodu." 

Wszystkie plany jednak stają się nieaktualne za sprawą pewnej imprezy i zawartej znajomości. Nithja zostaje uratowana przed gwałtem przez Jamesa, niezwykle przystojnego Amerykanina. Już od pierwszych chwil, dziewczyna traci dla niego głowę, a wkrótce także oddaje mu serce. Zakochana dziewczyna będzie musiała dokonać najtrudniejszego w życiu wyboru. Będzie musiała albo wypełnić wolę rodziny, poślubiając wybranego przez rodziców hindusa, bądź sprzeciwić się im i wybrać własną drogę życiową będąc z Jamesem, miłością swego życia...

  
"James rzuca mi się w oczy od razu." 

Nie ma chyba takich słów, którymi potrafiłabym wyrazić swój zachwyt nad tą książką. Już od pierwszych stron skradła mi serce. Historia Nithiji wciągała mnie coraz bardziej z każdym kolejnym zdaniem. Niesamowicie polubiłam hinduską bohaterkę i, wręcz, zżyłam się z nią. Podobnie pokochałam Jamesa. Ujął mnie swoją bystrością, dobrocią i chęcią niesienia pomocy, a także czułością. 

Fabuła jest niesamowicie interesująca. Jest to moje pierwsze spotkanie z hinduską kulturą, więc dzięki tej książce mogłam się coś na jej temat dowiedzieć. Nie ukrywam jednak, że najbardziej pochłonął mnie wątek romantyczny, który był wspaniale wykreowany. Autorka zamieściła także wiele ważnych wątków, które zmuszają do refleksji. 


 "Słowa zawisają między na nami w powietrzu. Robi mi się zimno, aż dostaję gęsiej skórki ma ramionach."
Żona mimo woli jest cudowną, zmuszającą do refleksji, pełną wartości powieścią. To historia pełna dylematów, dokonywania wyborów. To przepiękna historia o miłości z hinduską tradycją w tle...

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Kobiece.
Moja ocena:
10/10

  

4 komentarze:

 1. Sam tytuł mi wystarczył, żebym wiedziała, że musze ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeju, Twoje zdjęcia są mega!
  Uwielbiam takie książki. Sięgnę po nią

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawie opisana, wydaje się rzeczywiście godna zainteresowania. Lubię czasem przeczytać historię o prawdziwej miłości.
  W wolnej chwili zapraszam do siebie
  Z mojej biblioteki

  OdpowiedzUsuń