wtorek, 8 maja 2018

Decyzja, która zmieni wszystko

Tytuł: Decyzja, która zmieni wszystko
Autor: Jolanta Krajnik
Data premiery: 15.05.18
Liczba stron: 180
Wydawnictwo: Novae Res


 "Byli sami. Siedząc tak naprzeciw siebie, po raz pierwszy jedli w kompletnej ciszy. Ich myśli krążyły wokół jednej sprawy, lecz oddalili ją od siebie. Ta cisza nie wróżyła nic dobrego, oboje zdawali sobie z tego sprawę. Ilona poszła się ubrać i bez słowa wyszła. On patrzył za nią i nie pytając o nic, posprzątał ze stołu i włożył naczynia do zmywarki."
 
Ilona i Waldi są bardzo szczęśliwym małżeństwem. Mają dwóch dobrze wychowanych, prawie dorosłych synów i dobrze prosperującą firmę. Rodzina nie ma większych problemów, a małżeństwo świetnie się dogaduje. Waldi zaplanował romantyczną podróż do Wenecji, co miało być spełnieniem ich marzeń i wpisać się w historię ich małżeństwa."Teraz, trzymając się za ręce, bez celu szli przed siebie i podziwiali miasto."

Wszystko wskazuje na to, że rodzina ma wszystko czego trzeba, jednak Ilonie czegoś brakuje. Ma swoje pragnienia, których Waldi nie rozumie. Waldemar nie pragnie zmian, chce, żeby było tak ja jest. Kiedy jednak sytuacja się zmienia każdy musi podjąć własne decyzje, decyzje, które dotkną wszystkich członków rodziny. 


"Nie chciał ranić Ilony, lecz nie miał wyboru."

Decyzja, która zmieni wszystko to niepozorna książeczka. Liczy sobie niecałe 200 stron ale potrafi poruszyć i wstrząsnąć człowiekiem. Wywołała u mnie wiele emocji. Początkowo relacje bohaterów wydawały mi się trochę sztuczne. Później wszystko lepiej zrozumiałam. Waldemar strasznie mnie denerwował. Nie lubiłam tego bohatera od początku. Mimo wszystko, później było mi go trochę żal. Bardzo polubiłam za to Ilonę i zgadzałam się z jej decyzjami. Książka jest niezwykła i bardzo wartościowa, a także przyjemna.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Novae Res.

Moja ocena:
9/10  

7 komentarzy:

 1. Myślę,że to, coś dla mnie.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak aż taka dobra jest to dopisuję do listy :D

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  Szelest Stron

  OdpowiedzUsuń
 3. Coś za dużo tych romansów przeczytałam ostatnio, bo coś nie mam ochoty :(

  Pozdrawiam,
  Książkowa Przystań

  OdpowiedzUsuń
 4. Z chęcią przeczytam w wolnym czasie :D
  Pozdrawiam ♥ wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam jeszcze, ale na pewno po nią sięgnę :)

  Pozdrawiam Agaa
  http://ilovetravelingreadingbooksandfilms.blogspot.com/2018/05/67-recenzja-gwiazdor-laurelin-paige.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak widać czasami nawet cienkie książki są bardzo wartościowe.
  Kinga

  OdpowiedzUsuń