piątek, 18 maja 2018

Przygody Sherlocka Holmesa

Tytuł: Przygody Sherlocka Holmesa
Tytuł oryginału: The Adventures Sherlock Holmes
Cykl: Czytamy w oryginale
Autor: Arthur Conan Doyle
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 97
Wydawnictwo: 44.pl

 "Irene Adler rushed into the house and ordered her servants to bring the poor wounded man inside immediately. Holmes was laid on the sofa and the window was opened to let the fresch air in. Then, when nobodywas looking, he raised his hand giving the signal to throw a smoke rocket into the room."

Jakiś czas temu miała okazję zapoznać się z Herlockiem Holmesem i jego genialnym umysłem. Byłam pod ogromnym wrażeniem jego i jego przygód i postanowiłam kiedyś sięgnąć po kolejne jego losy. Tym razem trafiłam na dwujęzyczną wersję i chociaż nie jestem dobra z angielskiego, postanowiłam się z nią zmierzyć.


"Sherlock, który słuchał opowiadania bardzo uważnie, obiecał odwiedzić Helen po południu, gdy doktor Royloot będzie poza domem." 

Książeczka jest niewielka i świetnie podzielona. Z lewej strony zamieszczony jest oryginalny, angielski tekst. Po prawej zaś jego polskie tłumaczenie. Ponadto na wielu stronach widnieją rysunki przedstawiające sytuacje z opowieści.


"After he had finished this incredible story, Sherlock took him directly to Scotland Yard, and then, together with two of thier officers, we all went to Oxford shire to find the criminals." 

Przygody Sherlocka Holmesa jak zwykle są bardzo wciągające i jak już wspomniałam, bardzo króciutkie. Uporałam się z nimi szybko, za szybko. Mam opory jeśli chodzi o język angielski. Nie umiem go i nie potrafię się go nauczyć. Dlatego przyznam się Wam, że najpierw przeczytałam wszystko jedynie po polsku. Później jednak zaglądnęłam do wersji angielskiej i znając już te historie, udało mi się zrozumieć wiele zdań i angielski nie wydaje mi się już taki trudne. Jako, że moim priorytetem jest obecnie włoski, nie mam czasu na angielski, ale z pewnością za jakiś czas się za niego wezmę bardziej zdecydowanie i z pewnością jeszcze nie raz zaglądnę do tej książki, bo pomaga w zrozumieniu tego języka.

Za książkę dziękuję PRart Media.

Moja ocena:
10/10  

3 komentarze: