poniedziałek, 14 maja 2018

Zaginiona

Tytuł: Zaginiona
Tytuł oryginału: Missing
Cykl: Akta Nikki Boyd (2)
Autor: Lissa Harris
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 359
Wydawnictwo: Dreams

"Poszukiwana kobieta znajdowała 
się tutaj zaledwie niecałą dobę wcześniej,a zatem należało nanieść 
to miejsce na mapę jej tajemniczej wędrówki. Ale czy odnalezienie samochodu Lucy gwarantowało, 
że lada chwila natkną się na nią samą?"

Agentka specjalna zazwyczaj zajmuje się śledztwami. Tym razem powierzono jej nietypowe zadanie. W domu  położonym na spokojnych przedmieściach dochodzi do do podwójnego morderstwa, a właściciele posesji znikają w niewyjaśnionych okolicznościach. Niki rozpoczyna śledztwo w poszukiwaniu Maca i Lucy Hudsonów.

  


"Światło latarni padało na twarz Tylera, podczas gdy ona walczyła z narastającą falą tęsknoty, na którą absolutnie nie mogła sobie pozwolić."

Wszystko wskazuje na to, że Hudsonowie są niewinni, ale agentka musi znaleźć ich jak najszybciej, bo grozi im niebezpieczeństwo. Pierwszy trop niespodziewanie prowadzi na łódź najlepszego przyjaciela, Tylera Granta, który zajmuje ważne miejsce w sercu Nikki. Dalsze poszlaki prowadzące poprzez labirynt karteli narkotykowych, zbliżają ją bezwzględnego mordercy, który nie cofnie się przed niczym, by uciszyć każdego, kto zagraża jego interesom. Niebezpieczeństwo będzie groziło nie tylko samej agentce, ale także i tym, których kocha.

  
"Żadne z nich nie zgadzało się na utratę kolejnej ukochanej osoby." 

Jak wiecie, rzadko sięgam po tego typu książki. Szerokim łukiem omijam tematyki z krwawymi morderstwami i w ogóle mnóstwem krwi. Zawsze jednak, kiedy już zdecyduję się na taką powieść, jestem nią zachwycona i bardzo się cieszę, że jednak zaryzykowałam i postanowiłam ją przeczytać. Nie wiem jakim cudem tak się dzieje, ale tak było i tym razem. Książka wciągnęła mnie już od pierwszych stron. Bardzo polubiłam bohaterów- Nikki i Tylera. I tak bardzo kibicowałam bohaterce, by udało jej się nie tylko rozwiązać zagadkę i uratować zagrożone życie kobiety, ale także, by w końcu znalazła szczęście i miłość, której tak bardzo pragnęła. Powieść dostarczyła mi mnóstwa wrażeń. Strachu też trochę. Przez cały czas byłam spięta i zastanawiałam się kiedy ktoś się nagle wyłoni i będzie kolejne morderstwo i rzeki krwi, ale na szczęście zbędnie makabrycznych scen nie było. Było wszystko tak jak należy. Odpowiednia doza niepewności, napięcia i dreszczyku emocji i odrobinę wątku miłosnego w tle.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Dreams.

Moja ocena:
10/10   

3 komentarze:

 1. Bardzo, bardzo chcę przeczytać tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię,gdy mogę kibicować bohaterce :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię takie książki - ta będzie idealna na wakacje:D
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń