sobota, 26 maja 2018

Slammed

Tytuł: Slammed
Cykl: Slammed (1)
Autor: Colleen Hoover
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 282
Wydawnictwo: YA!

"Do​sta​łam w tym roku lek​cję
od chło​pa​ka.
Chło​pa​ka, w któ​rym je​stem po​waż​nie, głę​bo​ko, sza​leń​czo,
nie​sa​mo​wi​cie
i nie​za​prze​czal​nie za​ko​cha​na.
On na​uczył mnie rze​czy naj​waż​niej​szej ze wszyst​kich…
Żeby kłaść na​cisk
Na ży​cie
"


Lyken właśnie skończyła osiemnaście lat i przeprowadza się z mamą oraz młodszym bratem. Zostawia w Teksasie swoje stare życie i nieżyjącego ojca, by rozpocząć nowe w Michigan. Nie jest z tego powodu zadowolona, bo wolałaby zostać w miejscu, gdzie czuje obecność taty, ale nie ma wyboru. Sprzedają dom, pakują rodzinne pamiątki i wyruszają na północ. W nowym domu czeka ich mnóstwo niespodzianek. 


"Więc weźcie sobie ocean,
Ja wybieram Lake.
"


Julia jest kochającą matką i stara się zapewnić swoim dzieciom wszystko co najlepsze. Musicie wiedzieć, że kocham takie mamy jak ona. Jest wspaniała. Zawsze stoi po stronie swoich dzieci, troszczy się o nie, a czasami zachowuje się jak ich zwariowana przyjaciółka. Julia pragnie, by jej dzieci pokochały nowy tak jak stary, bo teraz to jest ich dom, stara się ich wesprzeć w najtrudniejszych chwilach i dać im siłę na kolejne przykre niespodzianki. 

  
"Znajdźcie równowagę pomiędzy głową i sercem.

Po przyjeździe na miejsce okazuje się, że już pierwszy kontakt z sąsiedztwem z przeciwka zwiastuje poważne zmiany. Lyken poznaje Willa, a jej młodszy brat jego młodszego brata. Między Lyken i Willen rodzi się zrozumienie i uczucie. Nie wszystko jest jednak takie proste, bowiem czeka ich wiele przeciwności.

  
"Milion pięćdziesiąt jeden tysięcy
dwieście minut.
Mniej więcej przez tyle minut
cię kocham.

Slammed to pierwsza książka tej autorki, po którą sięgnęłam. I wiecie co? Zakochałam się. O ile do jej innych książek miałam jakieś zastrzeżenie, to do tej nie miałam. Zakochałam się. Bez żadnych "ale". Bez żadnych zastrzeżeń czy uwag. Zakochałam się w Willu i Lyken już od pierwszych stron. Jak ja chciałabym sama spotkać takiego faceta na swojej drodze, a z Lyken chciałabym się przyjaźnić, a czasami nawet nią być. Obydwojga życie nigdy nie rozpieszczało, zawsze mieli trudności, a pozostali takimi wspaniałymi ludźmi. To właśnie dzięki tej książce, zakochałam się także w autorce. Pierwszy raz przeczytałam tą powieść kilka lat temu. Pamiętam, że spędziłam nad nią cały wieczór, a potem sięgnęłam po następną część i spędziłam nad nią pół nocy. Oczywiście było warto. Od tamtego czasu, zapomniałam już trochę tej historii i postanowiłam ją sobie odświeżyć. I wiecie co? Zakochałam się w niej po raz kolejny.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu YA!

Moja ocena:
10/10
(zdecydowanie 50/10)   

7 komentarzy:

 1. Ta seria jest dla mnie najlepsza! Kocham całym sercem również jak ty. Mama Lake była niesamowita. Will tak mądry życiowo. A Laken była super dziewczyną. Kocham, kocham.
  potegaksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam ochotę na tę serię. Wiele dobrego o niej czytałam.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam pierwszą książkę i nie spodobało mi się :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wolę inne książki tej autorki, w tej mi czegoś brakowało :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Cieszę się,że myślimy podobnie.Była super,według mnie jedna z lepszych autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. 50 na 10? Hohoho... no to nie można nie sięgnąć po tą książkę!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Niedługo może zapoznam się z tą serią, bo pierwsza część czeka u mnie na swoją kolej. ;)

  OdpowiedzUsuń