sobota, 5 maja 2018

Wolność Jaskółki

Tytuł: Wolność Jaskółki
Autor: Paula Er
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 240
Wydawnictwo: Novae Res


"Szczupła kobieta spojrzała ukradkiem na śpiące obok dziecko. Pogrążona w niespokojnych snach mała dziewczynka, przypięta pasami do samochodowego fotelika, wzdychała przez sen. Jasne włoski przykleiły się do jej rumianej buzi. Wyglądała jak syrenka wyciągnięta przed paroma chwilami z wody."


Olga to z pozoru szczęśliwa kobieta i żona. Trudno jednak w nieskończoność wierzyć w szczęście, kiedy tak na prawdę się go nie ma. Trudno w nieskończoność zachowywać pozory szczęścia, kiedy codzienne życie jest koszmarem. Cudowny dom, cudowne dziecko, kochany mąż i wymarzone życie to tylko złudzenie. 

źródło
   "Nie oglądałaś "Alicji w Krainie Czarów"? Nie słyszałaś, że tylko wariaci są coś warci?

Olgi życie to koszmar. Mąż nieustannie ją kontroluje. Jest chorobliwie zazdrosny i zarzuca jej wszystko. Z niczego nie jest zadowolony, nie interesuje go nawet własna córka. Słucha jej tylko po to, by szpiegować w ten sposób żonę. Marek jest tyranem, dręczycielem i katen swojej żony. Olga już powoli tego nie wytrzymuje. 

  
"Czas zdawał się stanąć w miejscu, zatrzymywał się powoli dla nieprzytomnej kobiety. Sprawił, że przestała czuć ból."

Sama nie wiem co powiedzieć. Książka wywarła na mnie takie wrażenie, że aż zaniemówiłam. Przelewa mnie tyle emocji, każde wydarzenie, każda sytuacja mocno siedzi mi w głowie. Współczuję Oldze. Tak bardzo jej współczuję. Dokładnie rozumiem jej uczucia i emocje. A tych emocji jest tak wiele i są tak ogromne i poruszające. Bohaterka jest tak świetnie wykreowana, że mam wrażenie jakbym sama nią była i znalazła się w jej sytuacji. W sytuacji, w której ta kobieta nie powinna się była znaleźć. Żadna kobieta nie powinna się w niej znaleźć.

Za tę niezwykłą i poruszającą książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Novae Res.  

Moja ocena:
10/10  

5 komentarzy:

 1. Skoro książka wywołała w Tobie aż tak wielkie emocje, zaufam Ci i w przyszłości na pewno ją przeczytam. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Emocjonującej książce nie ośmielę się odmówić :)

  Pozdrawiam,
  Ksiazkowa-przystan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgodzę się z Twoimi słowami. Fenomenalna historia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię książki, które emocjonalnie trzymają w napięciu ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Po takiej pochlebnej opinii chętnie sięgnę po książkę. Hmm mąż tyran to częsty wątek w książkach, jestem ciekawa jak tutaj jest on rozwinięty :) Pozdrawiam Justyna z wszystkococzytam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń